Gönderen Konu: Türk Tanrısı dedi ki ; Ey Yapkara !  (Okunma sayısı 6893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ULUKAY'IN SADIK ERİYİM ACUNA KAAN ONA ÇERİYİM.
Türk Tanrısı dedi ki ; Ey Yapkara !
« : 12 Ağustos 2011 »
Ey Yapkara Yapkara !
Şeytan bir gün gelirse
Bilki içi kapkara ,
O vakit sen sakın varma onun üstüne
Var git Mandişire 'ye söyle
O gider onun üstüne .

Ey Törüngenin ve Eci Katunun  oğlu ve kızı
Dinle Ey Türk uruğu !
Mandişire gizlice yere doğdu gördünmü ?
Et kemik giydi de büyüğüp er kişi oldu duydunmu ?

Mandişire Tanrı emri aldı bildinmi ?
Erlig orduları ile  harbe hazırlanıyorlar gördünmü ?

Görende sen onların taşıdıkları Tuğları kanın coşacak
Duyan da sen onların  uluşmalarını ruhun da  şahlanacak .
Katılacaksın varıp ordularına
Yürüyeceksin pusatlanıp yağına
Ama var biraz daha bunun çağına
Mandişire sana kutlu kaan olacak
Kutlu olsun Budun                                         

uraltu ...

Hani kamlar da bilir ya Mandi Şire adında vardı gökte bir Tanrı yardımcısı ve kızmıştı hani  şu işe kendi kendine söylenmişti de Erlig halkı gökte gezer cennet basar Tanrı halkı ise karga gibi yerde tüner kara toprakta yaşar deyipde tanrıya şikayetlenmişti hani Ey ülgen bu işin adaleti nerde diye ?Sonra saldırdı üstlerine ama yenişemedi erlig güçlü diye .
İşte o mandi-şire geliyor .Yarım kalan savaşı acun batmadan önce bitirmek için .
Sana Tanrı elçisi geliyor diyorum işte  ondan kutlu olsun  dedim.Hani diyordun ya hep bize niçin hiç peygamber gelmedi gözün aydın ola ama az daha bekleyeceksin şimdi çıksa arab ile beraber olur Muhammedden başka elçi gelemez dersin hemde her işin bir çağı var hele düşmanın seni iyice bir ezsin öz yurdunda dağlar gibi cesedin yığılsın nehirler gibi kanın aksın hele bir mankurtluğundan kurtulasın ve arabi rüyalardan uyanasın işte o vakit göreceksin onu .
TÜRK TANRISI !
TANRI !
TÜRK YARATMADIĞIN GAYRILARI,
TÜRK GİBİ GÖRÜNEN GAYRILARI,
KURT POSTU GİYMİŞ ÇAKALLARI,
ALBIZLARA KARIŞMIŞ CANAVARLARI
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.
KENDİNİ TÜRKTEN ÜSTÜN GÖRMEYE KALKINMIŞLARI GÖRDÜM.
ŞİMDİ ONLAR BENİ GÖRMELİ  DAYANABİLECEKSİNİZ BAKIN KİTAPLARINIZDA YAZAN KIYAMETİNİZ BENİM !

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Türk Tanrısı dedi ki ; Ey Yapkara !
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2011 »
Cenk Tozkoparan Cevizkabuğu izlencesinde "Türk Tanrısı" demişti de "Türk'ün Tanrısı başka mı?" diye sormuştu Cevizoğlu. :)

Şiir gayet güzel. Türk ozan geleneğinin kökünü yansıtıyor...

Esenlikler...
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2011 »
Bence başka ve diğerleri hem Türk Tanrısı değil hemde Tanrı değil .Zaten hepside öldürülüp Kızıl Tamuya düştü .Böylecede Türk Tanrısı'nın halkı ile çakma Tanrılar'ın halkları arasındaki savaş dünyaya inecek .Bizde onu bekliyoruz işte  :-) 
TÜRK TANRISI !
TANRI !
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.
ŞİMDİ ONLAR BENİ GÖRMELİ  DAYANABİLECEKSİNİZ BAKIN KİTAPLARINIZDA YAZAN KIYAMETİNİZ BENİM !

Çevrimdışı Okuk_Turuk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2011 »
Esenlikler dilerim ;

Yazdıklarınızı okudum bu durumu Kalgançi Çak a dayandırabilirmiyiz ?

TELENGİT ANLATISI

"Kalgançı Çak geldiği, kara yer od’la (ateşle) kaplandığında Büyük Kaan Ata Tanrı (Kayra Kaan Ada Kuday) kulaklarını tıkar. O çağda dünya bozulur, yer ve kişi soyu mahvolur. Fitne ve fesat saçan acımasız yel insanları heyecanlandırır. Töre bozulur. Tepeler çalkanır, demir üzenginin dibi delinir, çuvaldızın deliği yırtılır. Ulus bozulur. İnsan kara böcek gibi kanatlanır, gözlerine kan dolar. Kara su kanla karışık akar. Yer uğuldar, dağlar sallanır, çukurlar-hendekler yıkılır. Gök gürler kenarı açılır, deniz çalkanır dibi görünür. Yerin altı üstüne gelir. Yosunlar öğütülüp toz olur. Gök sallanıp eteği açılır, deniz dalgalanıp dibi görünür. Deniz dibinden dokuz kara taş çıkar; dokuz taş dokuz yerinden yarılır; her taştan dokuz çemberli dokuz sandık çıkar; her sandıktan demir atlı dokuz kişi çıkar; bu kişilerden ikisi başkan olur. Bunların bindikleri atlar ;Vuruşkan Ulu Sarı; adlı olur; ön ayakları kılıçlı, kuyrukları bıçaklı olur; ağaca rastlarsa ağacı keser, diriye çarparsa diriyi yok eder. İl güne rahat olmaz. Ay ile Güneş aydınlık vermez, ışıksız olur. Ağaçlar kökünden kopar, baba çocuğundan ayrılır, bitkiler mahvolur, soyu kurur. Analar sevgililerinden ayrılır, dul kalır. Yerde;köngül;denilen bir ağulu ot biter, kökünden sarı çekirge çıkar; hayvanlara çarparsa hayvanların, insanlara çarparsa insanların kanını sömürür.

İşte o zaman Şal-Yime haykırır:

Bu yana bak Mangdaşire! Yardım et!

Köngül otunu yok edemedim. Köngül otunun kökünde konur yılan var.

Mangdaşire’den ses çıkmaz. Ondan yardım gelmeyince Şal-Yime, May-Tere’ye haykırır:

Büyük kagan ulusunu bıraktı, cins aygır sürüsünü bıraktı. Yer alt üst oldu, sular kurudu. Yakalı giyimlerin yakası parçalandı. Yönetilen yurt başsız kaldı. Kuşlar yuvalarını, geyikler duraklarını, kadınlar yavrularını bıraktı.May-Tere’den ses çıkmaz.Bundan sonra Erlik’in kahramanlarından Karaş ile Kerey yer yüzüne çıkar. Onlar çıkınca Ülgen’in kahramanları Mangdaşire ile May-Tere gökten yere iner. Savaşırlar. May-Tere’nin kanı od (ateş) olup yer
yüzünü kaplar. İşte o zaman Kalgançı Çak olur…
Alltay Türkleri arasındaki başka bir anlatıya göre ise Ülgen, Tanrı’dan korkmayı ve kendilerini değiştirmeği öğretmek üzere May-Tere’yi insanlara gönderecek. Buna kızan Erlik, May-Tere’ye saldıracak. May-Tere’nin kanı bütün dünyayı kızıla boyayacak; dört bir yanı ateşler, alevler kaplayacak ve bunlar göklere değin yükselecek. O zaman Ülgen gelecek ve ellerini çırpıp Ey ölüler! Kalkın!; diyecek. Ölüler yerden, denizden, ateşten, ölüm geldiğinde bulundukları yerden çıkacaklar. Dünyadaki ateş Erlik’le birlikte onun taifesi olan bütün kötü kişileri yok edecek."

Bu konu hakkında daha çok bilginiz var ise paylaşabilirmisiniz. Bir kaç gündür aranızdayım tüm konuları okumaktan  1 2 konu dışında pek yazamadım. Umarım konuyu dağıtmıyorumdur.

Esenlikler...
ULU TANRI !. GÜZEL TANRI !. GÖK TANRI !.
Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru! Düşman şerrinden sakla! TÜRK'ü yiğitlikte daim et! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat! TÜRK'ü gerçekçi yap! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsın! Törelerini canları gibi saklat !

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2011 »
Şimdi anladım. Sanırım inanç ve düşünce farklılığı ki, saygım var.
Ben de herkesin Tanrısı olan Rabba iman ediyorum.
Alıntı
.Bizde onu bekliyoruz
Biz de, Hz. Mehdi'yi bekliyoruz. :)

Şiir dikkat çekici ve güzel. Size ait ise yüreğinize sağlık.
Bunu sürdürmeniz aynı anda sadece Türkçüler arasında değil, herkese kabul ettirmeniz için çalışmanızı öneririm.
İlkokulda "Alper Turnga öldü mü" şiirini okuduktan sonra İslamiyet öncesi Türk tarih ve kültürünü anlatan şiir ve nesirlere müfredatta hiç rast gelmedim heyhat.
Şimdiki müfredata ise yakında heri potır'ı da koyarlarsa şaşmamak gerek.

Esenlikler...
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2011 »
Doğru adamı bekliyorsun .Sadece bilinmek üzere ortaya çıktığında onu tanıyabilmek kalmış .

TÜRK TANRISI !
TANRI !
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2011 »
Okuk Turuk kandaşım ister kuranda ara ister tevratda ara ister  telengitde ister Tuva öğretisinde ister Hira dağında İster Sina dağında Tanrıya dayanan  kişi oğlu görür Albıza kapılan isen kör olur
Tıpkı etrafımızı kaplayan şu binlerce insanın aşırı telkine (Yazılı-görsel-Frekans :Cep telefonu ve diğer radyolojik sinyaller) maruz kalarak cinler tarafından istila edilmesi gibi .
Hepsinde var bu işler hep aynı işler hep aynı öğreti yer aynı varılacak kader aynı yollar başka anlatımlar başkada olsa konu aynı hangisinden öğütlenirsen aynı yere varırsın .

Sana Telengit anlatısını açıklayayım öyleyse ;

Kalkancı çak :Gökten gelen tehlike yani niburi-marduk ve foton fırtınası nı felaketini içeriyor .
Ata dilimizde çak çarpma demektir.Arapçada ise bu şakk dır .Kuranda ve Hızır tezkiresinde geçer şakkı kamer olayı gibi .kelimeyi bütün ele alırsak  Kalkancı çak demek bir Kalkan'ın kırılması anlamına gelir .Bu kalkandan kastedilen ise dünyamızı saran manyetik atmosferdir bu zayıflar yada yırtılırsa dünya  üzerine gelen gök cisimlerine karşı savunmasız kalır .Peki bunu ne kıracak 12 gezegenin 3600 yıllık döngüsünü tamamlayıp Dünya denen gezegene yaklaşması .Ve bir diğer sebeb de aşırı güneş patlamaları sonucu oluşan mega güneş fırtınası .

Yer odla kaplandığında :
Göktaşlarının düşmesi mega depremleri ve süper volkan faaliyetlerini tetikler ayrıca savaş ve kaos kıtlık susuzluk .Kastedilen bu dur kandaşım .

Büyük Kaan Ata Tanrı (Kayra Kaan Ada Kuday) kulaklarını tıkar :
Allah- Rab-Gök Tanrı denilen insanlara öfkeli olduğu için özelliklede ilahi dinlerin mensupları olan riyakar münafık cin uşağı erlik kavmi topluluğunun (narcının Nurcunun belasını bulduğu an) dualarını işitmeyecek namazlarına zikirlerine oruçlarına ayinlerine değer vermeyecek tir.Duların kabul olmadığı rahmetin kalktığı gerçek iyi ile gerçek kötünün ayrıştığı an pişmanlık inanmak kabul edilmeyecektir. Bunu haber veriyor .

O çağda dünya bozulur :
İon fırtınası yüzünden dünya da özelliklede gökyüzünde acaib ilginç görülmemiş olaylar cereyan eder  önce heyecan verici ve ilginç dir. Sonrasında  etkilerinin ortaya çıkmasıyla nedeniyle dünyanın cehennem gibi olması bitki ekolojik denge iklim gibi olguların bozluması ve bunların doğrduğu acımsaız sonuçlar

Yer ve kişi soyu mahvolur Fitne ve fesat saçan acımasız yel insanları heyecanlandırır. Töre bozulur. Tepeler çalkanır, demir üzenginin dibi delinir, çuvaldızın deliği yırtılır. Ulus bozulur. İnsan kara böcek gibi kanatlanır, gözlerine kan dolar.  Kara su kanla karışık akar. Yer uğuldar, dağlar sallanır, çukurlar-hendekler yıkılır. Gök gürler kenarı açılır, deniz çalkanır dibi görünür. Yerin altı üstüne gelir. Yosunlar öğütülüp toz olur. Gök sallanıp eteği açılır, deniz dalgalanıp dibi görünür :

Doğal olmayan doğal afetleri tanımlıyor ve ayrıca ;
İnsanların bilinmedik hastalıklar ile genetik mutasyona uğrayıp bozunması  .
Foton fırtınası elektiriksel fırtına  negatf ion sargını Ruhsal ve bedensel dezanformasyonlara yani bozulmalara yol açar çünki eterik astral ve mantal bedenlerimizi değiştirebilecek ve dolayısı ile et bedenlerimizin de genetiğini değiştirecek kudrete sahiptir.Vampir ve zombilerin filmlerdeki gibi olmasada gerçek olduğunun anlaşılmasının şoku yaşanır .Ve bir çok tuhaf şeyler görülür .Kişi oğlundan kimini Tanrı kut ve bilgelik ve üstün yeteneklerle donatır kimini ise insan yiyen beyinsiz ucubelere ve ya kan dan başka bir şey ile beslenemez birinci derece porfiria hastasına yani vampire dönüştürür .Kişi soyu mahvolur .

Bunların bindikleri atlar ;Vuruşkan Ulu Sarı; adlı olur; ön ayakları kılıçlı, kuyrukları bıçaklı olur; ağaca rastlarsa ağacı keser, diriye çarparsa diriyi yok eder :

Kuran da dadabbetül arz incilde ise  akrep kuyruklu insan yüzlü çekirgeler olarak geçen bilmediğimiz bir hayvan türünü tarif ediyor .Daha çok varda gerisini burdan paylaşamam bazılarına deli saçması olarak gelen şeyler bazıları için askeri sır niteliğindedir.

Kandaş genç biri olduğunu düşünüyorum yaşlılara pek acımam ve onlarla pek işimde olmaz ama siz uyarmaya değersiniz. Kavmin gençleri beni ilgilendirir yoksa kınanırım .Ama ne yazıkki sadece üstü kapalı söylemekle sınırlıyız bundan fazlasın hele hele netden asla .Ruhunu ve bedenini hazırla .aklını bilgiyle doldur .Bela çok yakın .Bu 3600 bizde patladı şans .Herşey ile  çarpışmaktan başka kurtuluş yolu yok .Tanrı bu çağda seçdiği ırkına bir Kral verdi henüz çıkmadı ama şu an senin soluduğun havadan soluduğunu içtiğin sudan içtiğini söyleyebilirim. Mandi şire ister mesih ister mehdi de o ve bir kaç yardımcısı şu an burda hepsi sembolik metaforlar gerçek ise çok basit .Bela çıkınca o da kral da çıkacak .O dünyaya hükmedecek Türk kraldır .demokrasi olmayacak Kaanlık sistemini getirecek .Sevinmelisinki o saf kan bir Türk ve Türkten başkasına da kılıcından başkasını göstermiyecek .Vakit insanlıktan öc alma vakti vakit tanrının seçtiği ulusa düşmanlık edenlerin helak vakti .kandaş olarak herkeze öğüdüm Arab dininden nardan nurdan uzak durulması kendini helak olacaklardan olarak mühürletmemesi ne diyeyim bu kadar.
Bilgi istemişsin ya diyebileceğim bu .
Esen Kalın sanırım bu son yazım çeyrek kala bundan fazlasını söylemek bir avuç kişinin okuyup sadece br yada ikisinin bir şey anlayabileceği öğretinin faydasının olduğunu sanmıyorum iş Tanrı ya kaldı kurtulan kurtulur doğru orduda bulunacak olan bulunur bulunamayan bulunmaz .
GELENE SEVİNMEYİZ GİDENE ÜZÜLMEYİNİZ .
TANRI TÜRKTÜ. CİNİ YARATDI BEĞENMEDİ İNSANI YARATDI BAKTIKİ İKİSİ BİR OLDU TANRIYA ARD NİYET KURDU TANRI ONLARI YOK ETMEK İÇİN TIPKI KENDİ GİBİ KUDRETLİ TÜRKÜ YARATDI .Au tanrın büyük adıdır çünki evreni au dan yaratdı .

Türk TANRI Türkü korusun ve yüceltsin AUU AUU AUU !
TÜRK TANRISI !
TANRI !
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.

Çevrimdışı Okuk_Turuk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2011 »
Bilgi için teşekkürler. İnternetten yazamam demişsiniz keşke demeseydinizde ısrar etseydik. Bir bildiğiniz var demek ki. Bu tarz konularda merakım var (ne yazıkki hava da kalıyor) ama kaynak nasıl arayacağımı tam bilmiyorum. Aradığımda sonu ya islama bağlayan şeyler çıkıyor ya da herkesin bildiği yüzeysel bilgiler. Bazılarına deli saçması gelen şeyler bazılarına askeri sır olan şeyleri yazabilseydiniz keşke. İyide olsa kötüde bilgi ve fikir sahibi olmak güzeldir.

TTK
ULU TANRI !. GÜZEL TANRI !. GÖK TANRI !.
Sen Türk'ü Türk yurtlarını koru! Düşman şerrinden sakla! TÜRK'ü yiğitlikte daim et! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat! TÜRK'ü gerçekçi yap! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsın! Törelerini canları gibi saklat !

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2011 »
Kardeş kaynak arıyorum ya yüzeysel yada sonu islama çıkıyor demişsin .Bunda çok haklısın .
Aradığın şey gerçeklerin kayıp ,sisli yolu seni gerçeğe götürecek olan bu yolu   

1-tek bir yerde .

2-Açık bir dille .

asla bulamazsın .O yolu o bilgileri kitabından araştıramazsın çünki kitabı yok .Ben de bir zamanlar
nasıl olur ya diye çok sinirlendim çok ümitim kırıldı .Sonunda kabul ettim .

Saçılmış bilgiyi,her yerden toplayacaksın metaforlarını çözeceksin .Dezenformosyona uğramış yanlış anlaşılmış kısımlarını bulacaksın .Sembolik ifadelerini yaracaksın .Ama yinede çoğu defa gerçeğin bir kaç bin kilometre açığına varabileceksin. İştye mesele de bu zaten .
Öğretmenlerin öğretme imkanının önünü  kesen Erlig ve uşaklarıdır .İki ayaklı iblislerdir.
Öğretmenler ile bunlar arasında ezeli dönemlerden bu yana bir savaş süregelmekte bu savaşta çok önemli bir dönüm noktasına gelindi .İşte o yüzden askeri sır .
Sen Mandi Şire nin var olduğuna inanıyormusun ve onu seviyormusun onun ne olduğunu ne için savaştığını biliyormusun Tanrı yı seviyormusun .Mandi şire Şaal yime yapkara ve daha adı geçmeyen bu günün insdanlarının binlerce yıl önce unuttuğu öğretmenler ile belki de tanışacaksın .Sen farkında değilken belki onlarla diolog kurdun kim bilir belki onlarla birlikte çok yüksek mevkiler için omuz omuza uğraş vereceksin .Asla karıştırma Öğretmenler Tanrı değildir.Put da değildir .Tek bir Tanrı vardır tıpkı Türk kavminin içinde bulunduğu bataklıktan çıkması için tek bir Kaan gerektiği gibi .
Umay bir Tanrıça değil Tanrıça filan yok .Umay batı kültüründe Lilth adında bilinen dişi iblis dir.
Od ana diye saygı duyulması gereken bir Tanrıça yoktur .Od ana da bir dişi cin dir.
Ülgen öz dilde Ulu kan demektir .Yani ulu kişi demektir. Ülgen tanrıya bir hitab şeklidir.
Hint dinilerindeki Maymun yüzlü demonu(Cin) Uygur Türklerine Kayra han diye yutturmuşlar .
Aslında Kayra han da Yüce tanrımızın isimlerinden biridir. Mekanı yaratan demektir.
Manni ve Buda saçmalıkları Şaman tarikatını  mahvetdi .Geriye bir şey kalmadı .
Esen Kal Ruh ...
TÜRK TANRISI !
TANRI !
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.