Gönderen Konu: Türkiye'de ki Çerkezler  (Okunma sayısı 189999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Ziyaretçi
Ynt: Türkiye'de ki Çerkezler
« Yanıtla #10 : 19 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: baybars
çerkez kokenli olan türkiyede turk milliyetçiliği adına sembol olmuş isimlerde var.

Bunların adlarını sayar mısın?Gerçi yönümüz değişmeyecektir?İstisnalar kaideyi bozmaz.Ömer Seyfettin'e yöneltilen iftirayı kastediyorsan kendisi Çerkes değil Türk'tür.Ben Türk milliyetçisi olarak bir Taha Akyol mudur nedir öyle bir Saman gazetesi yazarı var onu biliyorum o da 180 derece dönmüştür.Diğerleri de zaten sentezcidir.Türk milliyetçiliği Türk'ün milliyetçiliğidir.

Çevrimdışı baybars

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2006 »
peki ırkdaşım
çatlı,  eken, yazıcıoğlu, s.peker suan aklıma gelenler ki bunlar su an güncel olanlar olduğu için aklıma gelenler daha ayrıntılısını tekrar bildireceğim...
    Allah Türkü korusun !!!

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2006 »
Peker zaten kirli işlerin içinde...Onu saymıyoruz.Yazıcıoğlu dediğin Muhsin ise o zaten ümmetçi....Korkut Eken ve Abdullah Çatlı'nın Çerkes olduğundan emin misin?Yakıştırma olmasın.

Çevrimdışı baybars

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2006 »
kesinlikle eminim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: baybars
kesinlikle eminim

İyi de kardeşim bizi de emin et.Kanıt göster.Ayrıca Korkut Eken'in Çerkes olduğunu hiç sanmıyorum.

yürüyen battaniye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 08 Aralık 2006 »
Alıntı yapılan: KumanBatur
Elbet Kürtler kadar yumruk altında tutulası bir öbek değildir.Ama Atsız Ata'nın vasiyetnamesinde geçer.GayriTürk gayriTürktür.

Bence benim demek istedigimi tam anlamamıssın, cerkezlerin en az kürtler kadar tehlikeli olan yönleri vardır, hatta daha tehlikeli. Cünkü bu adamlar tip olarakta, dil olarakta, Türk'lerden ayıramadıgımız bir güruhtur, bunun icin ilerideki yasanacak cerkez tehlikesi, kürt tehlikesinden daha kötü olabilir. Bunların adetleri hakkında hicbirsey bilmiyor sayılırız, bu cok tehlikeli bir durumdur. Düsmanın bilineni ve görüneni evládır lakin görünmeyeni en tehlikelisidir.

bırsey sormak ıstıyorum bu duyguya nereden kapıldın hangı tavır hareket konusma senı bu dusunuceye sevkettı
ve çerkezlerin zaten vatanı var kafkasya bunu unutma....

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
« Yanıtla #16 : 08 Aralık 2006 »

bırsey sormak ıstıyorum bu duyguya nereden kapıldın hangı tavır hareket konusma senı bu dusunuceye sevkettı
ve çerkezlerin zaten vatanı var kafkasya bunu unutma....

Çerkezler mi dadandı şimdi de?

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 08 Aralık 2006 »
   Türkiyemizdeki ilk komünist harekatlardan birini yapan Çerkez Ethem Nejat adında bir itoğlu ittir.Diğer Çerkez Ethem'in yaptığı icraatı söylemeye gerek bile yok.Çerkezler pek çok kerede isyan etmişlerdir.

Mehmet Arif'in Başımıza Gelenler kitabını okuyunuz.Çerkezlerin nasıl bir yaratık olduklarını görürsünüz.Adamlar savaş esnasında buldukları öküz,at,sığır vs. gibi ganimetleri köyleri 20 günlük mesafede de olsa evine götürüp getirirmiş.Bu yaratıklar para canlısıdır.Para canlısı olan korkakta olur.Mehmet Arif dininden olanlara laf söylemek istemediği için onlara "savaşta iyi döğüştüler,çok cesurlar" diyor fakat İstanbul'a gönderilen mesajlarda muavine ordusunda ki (bunlar iki bin akdar Kürt - iki bin kadarda Çerkez ve yerli halktan oluşan ordudur)askerlerin "fevkalade korkak olduklarını ve bunların ilk olarak kaçtığı sonradan bunlar yüzünden ordunun tamamının bozulduğu" yazılmıştır.

Kırım Hanlığının Moskof ile ölüm dirim savaşına tutuştuğu zor günlerinde isyan edip ordumuzu kahpece pusuya düşüren ve galip gelen yine bu it soylarıdır.

Bu kitaplarda yazılan şeylerdi,birde kişinin  gözlemi vardır.Örnek veririsem epey önce bir tane adamın proğramını seyrediyordum.Yanılmıyorsam Bolu'daydı , bir Çerkez düğününe katıldı.Proğramı sunan adam espiri olsun diye düğünün arasına atıldı bir tane hanım ile Çerkez göreneğine uymaya çalışarak dans etmeye kalkıştı,becermeyince kadını bıraktı gitti.Kadın ne isterse beğenerisiniz "Beni dans ederen yanlız bıraktın bana altın veya para vereceksin" dedi.

Adamlarda ki para sevdası "Leyla ile Mecnun" misali bir hal almış.Çerkezler hep bizim zengin Türklerle evlenir ,fakir Türk'e kız vermezler zaten kızda "fakir" diye gitmez.

Bugün Çerkezlerin sayısı az sırtı pek karnı tok.İlk buldukları fırsatta yine isyan edeceklerdir.Onlarda Kürtler gibi üresin o zaman onlarda devletimizin başına dert olurlar.Bu yara büyümeden,mikrop kapmadan  deşilmeli.

Saygılarımla
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 08 Aralık 2006 »
   Kafkasya Çerkez'in değil Türk'ün vatanıdır.Asırlarca orada bizim atımızı koştu çağı gelincede yine koşacak.Kafkasya'da  o devirde Moskofla mücadele eden sadece Şeyh Şamil değidli.Ama nedense hep Şeyh Şamil anlatılır.Oradaki Türklerin topraklarına Moskof  girmeye dahi korkmuş ve girememiştir.

Şeyh Şamil,Osman Batur'un at uşağı dahi olmaz,ama kimse Osman Batur'dan bahsetmiyor.Kendi ırkımızın kahrmanalarına sahip çıkmıyor Şeyh Şamil denilen bir veledül zinanın destanına(!) sahip çıkıyoruruz.Bunun gençlerdeki tesiri bilinç alında bir Çeçen kokrusu ve aşşağılık duygusudur.

Çeçenide-Çerkezide bizim düşmanımız Türk ırkından olmayan kim olursa olsun isterse şu geleceği söylenen ve Türklerle savaşıp bizi yeneceği söylenen Mehdi'de gelecekteki düşmandır.

Saygılarımla

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 08 Aralık 2006 »
    Baybars sen hiç Çatlı'nın resmine bakmamışsın galiba.Kokrut Eken'e,Sedat Peker'e,Muhsin'e Çerkez dedin çıktın.Arkadaş sana "emin misin?" diye sormuş sen "kesinlikle eminim "demişsin.Hani nasıl eminsin.Elinde belğen mi var,soy ağaçlarını mı inceledin? Hee eğer bunları yaptıysan tamam bize göstermek zorundasın ama yok eğer şu arkadaşım söyledi,şu dedi,şunda gördüm,konuşurlarken duydum dersen o zaman arkadaş sana "emin misin ?"diye sorduğunda çocukça  "Emin değil Baybarsım" deseydin.

"Aklıma ilk gelen bunlardı "demişsin dur ben senin aklına bir tane daha getiriyim Kazım Karabekir'de mi Çerkezdi?.Onada Çerkez diyen bir zat-ı muhterem görmüştüm.Fakat bunlar hoş hayaller.Kazım Karabekir Paşa köklü bir Tanrı soylu ,Bozkurttur.

Yapmayın bunları ,Irkçılık ülküsünü güdüyoruz burda bir tanesi sana inansa ne olur?Çatlı'dan da,Korkut Eken'den de soğur.Hadi Muhsinle Sedat Peker'i geçtim.Ama ortaya önemli  bir laf atıp belğe göstermemek olmaz.Eğer sözlerin doğru ise belğe göster seni bunlardan emin eden elbet bir belğe ortada vardır.

Saygılarımla