Gönderen Konu: Bu facebook sayfasında Türklerle dalga geçiliyor  (Okunma sayısı 6035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı türkcü34

• Yeni Üye
  • *
Irkdaşlar! Facebook sayfasında dolanırken Avrupalı Türkçüler diye bir sayfaya girdim. Oradaki gönderilere bakarken özüne dön Türk kadını diye yazıp fotoğraf atmışlar. Resmen Türkleri aşağılıyorlar. Yoruma yazdım neden Türkleri aşağılıyorsunuz diye fakat yorumum silindi ve engellendim.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum.
Link: https://www.facebook.com/avrupaliturkculer/photos/a.629836753827063.1073741829.613612978782774/881171475360255/?type=3&theater

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Irkdaşlar! Facebook sayfasında dolanırken Avrupalı Türkçüler diye bir sayfaya girdim. Oradaki gönderilere bakarken özüne dön Türk kadını diye yazıp fotoğraf atmışlar. Resmen Türkleri aşağılıyorlar. Yoruma yazdım neden Türkleri aşağılıyorsunuz diye fakat yorumum silindi ve engellendim.Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum.
Link: https://www.facebook.com/avrupaliturkculer/photos/a.629836753827063.1073741829.613612978782774/881171475360255/?type=3&theater

Faceboook denilen yer tam bir bataklık ve uçsuz bir kuyu. Kimin ne yaptığı belli değil. Adeta ipini koparan herkesin kendini sanaldan tatmin ettiği bir çöplük gibi. Bizim onları ne takip etmeye zamanımız, ne de engelleyecek olanağımız var.
Anılan sayfanın Türkçülüğü kavrayamamış olduğu zaten kullandığı resimlerden anlaşılıyor.
Adamlar(!) gamalı haç üzerine bozkurt koymuşlar.

Resim üzerine yazdıkları Göktürk abaçası da Göktürk abaçası yazım kurallarına uygun değil.
Bu bile bu şahısların bilgi seviyesi ve  Türkçülükten ne anladıklarını göstergesi.
Özetle çöplükte ancak çöp olur. Çöplük zaten kirlilik, çirkinlik demektir.
Salt anılan sayfa için söylemiyoruz ama ana hatlarıyla bizim için facebook ve benzeri sanal ağelleri çöplükten öteye bir kıymete sahip değildir.

Bir hakkı teslim etmek gerekirse "ÖZÜNE DÖN TÜRK KADINI! SEN ATALARININ ÇAĞINDA YURDUNA BAŞ OLUYORDUN" sözü ve bu sözün yer aldığı resim gerçeği yansıtmaktadır.

Burada kadının aşağılandığı filan yok.
Eğer kadın Türklük değerlerini terk edip adi ve aşağılık arap adetlerine ve görümüne sahipse o kadın zaten kendi kendini aşağılamış demektir.
Anılan sayfada da bu çarpıklık, bir resim karesiyle, dile getirilmiş.
Yiğidi öldür ama hakkını yeme demiş atalarımız.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey

Çevrimdışı Arula

• Türkçü-Turancı
  • **
Dincilere olan nefretim öylesine arttı ki gerçekte bir şey yapamıyorum ama burada kolluyorum, şöyle bir dinci gelse içimden gelenleri dökeyim diye varsa böyle bir dini yaklaşımınız usulüyle uzaklaşın.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
 :x Kendince tepkimizi mi ölçüyorsun. Merak etme burası eski zamandan kalma CHP sever Türk Otağı da değil.  Ne de klasik MHP.

TÜRK IRKININ ÜSTÜNLÜĞÜNE KÖKÜNE KADAR İNANMİSLARİN OTAĞİ.

Bunun dışında varsa sıkıntın yardımcı olalım. Yoksa oltani al....
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı türkcü34

• Yeni Üye
  • *

Faceboook denilen yer tam bir bataklık ve uçsuz bir kuyu. Kimin ne yaptığı belli değil. Adeta ipini koparan herkesin kendini sanaldan tatmin ettiği bir çöplük gibi. Bizim onları ne takip etmeye zamanımız, ne de engelleyecek olanağımız var.
Anılan sayfanın Türkçülüğü kavrayamamış olduğu zaten kullandığı resimlerden anlaşılıyor.
Adamlar(!) gamalı haç üzerine bozkurt koymuşlar.

Resim üzerine yazdıkları Göktürk abaçası da Göktürk abaçası yazım kurallarına uygun değil.
Bu bile bu şahısların bilgi seviyesi ve  Türkçülükten ne anladıklarını göstergesi.
Özetle çöplükte ancak çöp olur. Çöplük zaten kirlilik, çirkinlik demektir.
Salt anılan sayfa için söylemiyoruz ama ana hatlarıyla bizim için facebook ve benzeri sanal ağelleri çöplükten öteye bir kıymete sahip değildir.

Bir hakkı teslim etmek gerekirse "ÖZÜNE DÖN TÜRK KADINI! SEN ATALARININ ÇAĞINDA YURDUNA BAŞ OLUYORDUN" sözü ve bu sözün yer aldığı resim gerçeği yansıtmaktadır.

Burada kadının aşağılandığı filan yok.
Eğer kadın Türklük değerlerini terk edip adi ve aşağılık arap adetlerine ve görümüne sahipse o kadın zaten kendi kendini aşağılamış demektir.
Anılan sayfada da bu çarpıklık, bir resim karesiyle, dile getirilmiş.
Yiğidi öldür ama hakkını yeme demiş atalarımız.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey

İlk önce cevabınız için teşekkürler. Benim de tepkimi çeken bu sayfanın sözde Türkçü olması. Malesef önüne gelen sayfa açıp sözde ''Türkçülük'' yansıtmaya çalışıyor.
   Aslında belli bir yönden bakınca da normal geliyor. Ülkeye bakıyoruz her türlü şey var. Bir çok gereksiz şeyde bir numarayız. Herkes kendi duygularıyla ilerliyor, kendi çıkarlarını düşünüyor. Ülkenin hakimi bile bir kıza iğrenç saldırıda bulunan bir şerefsizi serbest bırakıyor. Artık bunun gibi durumlar bana gayet normal gelmeye başladı.
   İleride sitede kompozisyon paylaşabilirim. Aslında Facebook sitesini de buraya koyup paylaşmak aptallıktı ama işlemi geri alamadığım için öyle kaldı.

Çevrimdışı türkcü34

• Yeni Üye
  • *
:x Kendince tepkimizi mi ölçüyorsun. Merak etme burası eski zamandan kalma CHP sever Türk Otağı da değil.  Ne de klasik MHP.

TÜRK IRKININ ÜSTÜNLÜĞÜNE KÖKÜNE KADAR İNANMİSLARİN OTAĞİ.

Bunun dışında varsa sıkıntın yardımcı olalım. Yoksa oltani al....

Tamam . Özür dilerim. Buraya koymanın aptallık olduğunu yeni fark ettim. Ama Türkçülüğün iyice bozulduğunu vurgulamak istemiştim.