Gönderen Konu: GAZİLER GÜNÜ  (Okunma sayısı 5222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
GAZİLER GÜNÜ
« : 19 Eylül 2007 »
Bugün 19 Eylül gaziler günü,bu vatan için canlarını ortaya koymuş TÜRK  GAZİLERİMİZİN hayatta olmayanlarının mekanı cennet olsun,hayattakilere ise sağlıklı uzun bir ömür diliyoruz,ellerinden öpüyoruz.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: GAZİLER GÜNÜ
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2007 »
Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt Paşa'mızın Gaziler günü münasebetiyle, yaptığı açıklama:
http://www.tsk.mil.tr/10_ARSIV/10_1_Basin_Yayin_Faaliyetleri/10_1_8_Mesajlar/2007/gaziler_gunu_18092007.html

GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR BÜYÜKANIT'IN
GAZİLER GÜNÜ MESAJI

( 19 Eylül 2007 )

Bugün, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak uğrunda üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek canını ortaya koyduğu yüce görevden "gazilik" onuruyla yüceltilen gazilerimizin günüdür.

Bugün aynı zamanda, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Türk ulusunun vefa duygusunun bir nişanesi olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin Eşsiz Önderi Mustafa Kemal ATATÜRK'e "gazi" unvanı verdiği günün de yıl dönümüdür.

Türk ulusunun bu mutlu gününü kutlamanın heyecanı içindeyim.

Vatan sevgisiyle dolu göğüsleriyle düşman karşısında ördükleri çelikten duvarla, değil düşman elinin, düşmanın hain emellerinin bile yurt toprağına uzanmasına izin vermeyeceğimizin en açık delili olan kahraman gazilerimiz,

Yazdığınız cesaret destanları ile Türk ulusunun hafızasına kazınan adlarınız, zamanın unutkanlığına uğramaksızın sonsuza kadar yaşayacak ve karşılaştığımız tüm olumsuzluklarla mücadelede bizlere güç vermeye devam edecektir. Hatıralarınızı yüceltmek, gazi olarak verdiğiniz hayat mücadelesinde sizlere sahip çıkmak, hem Yüce Önderimizin bir vasiyeti hem de ulusumuzun tarihine ve mazisine bağlılığının bir ifadesidir.

Bugün Türk ulusunun birlik ve beraberliğini ve devletimizin bağımsızlığını borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz ve siz değerli kahraman gazilerimiz,

Her geçen gün ulusumuzun sevgi ve desteğiyle daha da güçlenen Türk Silahlı Kuvvetlerinin sizlerden aldığı güçle, kendisine verilen her türlü görevi, Atatürkçü Düşünce Sisteminin yol göstericiliğinde en iyi şekilde yerine getirme azim ve kararlılığında olduğundan asla endişeniz olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize, onların eli öpülesi anne ve babalarına, sevgili eşlerine, evlatlarına ve yüce ulusumuza saygılar sunarım.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2007 »

Elleri öpülesi Gazilerimiz, TÜRK VATANI ve TÜRK MİLLETİ size minnettardır.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2007 »

Gazilerimiz, Türklüğün yaşayan, onurudur.
Gazilerimizi bu anlamlı günde, saygıyla ve şükranla, yad ederim.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2007 »
Bugün hayatta olmayan Gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Mekanları cennet olsun.Hayatta olanlara ise bir ömür boyu sağlık ve mutluluklar  dilerim.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2007 »

Türkiye’de hayatta kalan Son Gazimiz  Eskişehirli Yakup Satar, gençlere nasihatte bulunarak, "Biz bu vatanı çok zor şartlarda kurtarıp size teslim ettik, kıymetini bilin" dedi.

Eskişehir’de 71 yaşındaki kızı Zekiye Satar ile birlikte yaşayan 107 yaşındaki Yakup Satar’ın savaş hatıralarını dinleyenler, tarihin bu canlı şahidinin hafızası karşısında hayretler içinde kalıyor. 1. Dünya Savaşı’nda Bağdat-Musul’da savaştıktan sonra, İstiklal Harbi’nde de yer alan 6 çocuk, 48 torun sahibi asırlık gazi Yakup Satar, hatıralarını anlatırken duygulanıyor. 106 yaşına giren Satar, İstiklal Gazisi madalyasını gururla taşıyor.

Bir asrı geride bırakan Yakup Satar, Dünya Savaşı’nda Kerkük, Bağdat, Musul cephelerinde harbe katıldığını belirterek, "Son Osmanlı Padişahı zamanında İstanbul’da askerdim. Bizim taburdan 50 kişiyi Irak’a gönderdiler. 1. Dünya Harbi’nde yanlarında yer aldığımız Almanlar, zehirli gaz ürettiler. Biz bu gazla düşmanı öldürecektik. Düşmandan korkmuyorduk. Ancak, Türkiye işgal edilmiş, haberimiz yoktu. Mermiler başımı sıyırıp geçiyordu. Savaşta kolumdan vuruldum. Bağdat’ta İngiliz kadın doktor beni tedavi etti. Bağdat’tan İstanbul’a, her yerin mayın döşenmiş olması sebebiyle en uzak denizleri gezerek 22 günde geldik" dedi.

107 yaşındaki gazi Satar, Irak’ta kendisini Alman’a benzeten bir Arap Askerle arasındaki geçen hatırasını da şöyle anlattı:

"Bana ’German’ diye hitap etti. Ben de ’Ne German’ı, ben Müslüman’ım Türk’üm’ dedim ve Yasin-i Şerif’i okudum. Arap şaşırdı. Ondan sonra onunla arkadaş olduk ve her gece bana bisküvi getirirdi."

Kurtuluş Savaşı’nda da Atatürk’ün yanında tecrübeli asker olarak görev yaptığını belirten Yakup Satar, "Savaşta hiç eline silah almayan gençler askerdeydi. Ben tecrübeli olduğum için bütün ağır işler bana veriliyordu. Attığını vuran komutanımız, bir asker 10 düşmanı öldürmezse ona asker demem diyordu" diye konuştu.

Çanakkale Zaferi’nin 90. yıl dönümünde Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ertuğrul Özkütük ve Yönetim Kurulu üyeleri de, asırlık gazi Yakup Satar’ı evinde ziyaret etti. Dernek Başkanı Özkütük, tarihin canlı şahidi olan Yakup Satar ile gurur duyduklarını ifade etti

Yaşayan son gazimiz Yakup SATAR'a Tanrıdan sağlık ve afiyetler dilerken, uçmağa varamış olanları da rahmet ve minnetle yad ederim.

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2007 »
Kıymetlerini bilemedik,bilmiyoruzda meclisdeki teröristlere milyarlarca lira maaş veriyoruz,emekli ediyoruz,gazilerimizi ise üç kuruşluk maaşa mahkum ediyoruz.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2007 »
Şu anda gāzilerimizin büyük çoğunluğu çok kötü koşullarda yaşam mücâdelesi vermeye çalışmaktadırlar.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!