Gönderen Konu: Azerbaycan Savaş'ın Eşiğinde!  (Okunma sayısı 8816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
Ynt: Azerbaycan Savaş'ın Eşiğinde!
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2008 »
Bu  olay sınır çatışmalarıyla kalır, ermeniler şu an siyasi çalkantı yaşıyor ve ekonomik yönden o kadar güçlü değiller yani bir savaşta kolayca alt edilebilirler.Azerbaycan ise TÜRK ordusunun verdiği eğitim ile iyi bir seviyede ama,işte  kendini dünya jandarması yerine koyan ABD kendi içindeki ermeni lobilerinin ,ermeni  kökenli siyasilerinin etkisiyle devreye girer  ve ermenilerinin yenilgisine engel olur.Asıl sorun bizim de dahil bu ABD güruhunun ekonomik ve siyasi boyunduruğundan kurtulabilme çarelerini bulmak.

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 20 Mayıs 2008 »
Kandaşlarım azerbaycan kendi başına bir halt yapamaz tamam ordusunu bizim komutanlar ve subaylar eğitiyor ama ben onların tek başına başarabileceğine pek ihtimal veremiyorum bu tayyip yönetimi varken bizde yardım edemeyiz yani savaşacaklarını hiç zannetmiyorum azeriler her zaman uluslararası hukuk kurallarıyla uzlaşmayla meseleyi çözeceğini söylüyor anlayamadığı sey şudur ermeniler hukuktan sulhtan anlamaz ve o toprakları geri asla vermez o halde anladıkları dilden konuşacaksın yani silahların dili bak o zaman nasıl anlıyor ama bu kafayla çok zor

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2012 »
<BR>Bu ermeni,kürt,yunan picleri dünyaya karsi kendilerini öy

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 12 Mayıs 2012 »
Bu ermeni,kürt,yunan picleri dünyaya karsi kendilerini öyle bir sirin göstermeye calisirlarki,öyle taklalar atarlarki herkes bunlarin gercekten masum,medeni,iyi insanlar olduklarini sanirlar !
Biz Türkler ise hakli oldugumuz davamizda bile kanciklik nedir bilmedigimiz icin,sarlatanligi rol yapmasini bilmedigimiz icin timsah gözyaslari akitip kimseleri kandiramadigimiz icindirki hep iftiralara ugramisizdir..

Tarih Türk'e karşı iftiralarla dolu hiç bir Millete unsura zülüm ve kahbelik yapmadığımız halde bizi cani barbar olarak gösterirler propaganda büyük ölçüde tutmuştur akıl ve vicdan sahibi yabancı kişiler ise Türk'ün asilliğini itiraf etmektedir

Yüzyıllarca koruyup kolladığımız unsurlar zayıf kötü zamanımızda arkadan vurmuş bazılarıda fırsat bekleyip diş bilemektedir merhamet'den maraz doğar ata sözü bunu en güzel açıkladığı gibi Atsız Atanın İnsaniyet perverlik köpekliktir tarihi tespiti durumu iyice açıklıyor Türk'ün yol haritası bu söz olmalıdır.
Zülüm yapan  değil fakat tarihden ders çıkarmış ölçülü ferasetli Türk olmalıdır.