Gönderen Konu: Hüseyin Nihal Atsız Atanın Vasiyeti  (Okunma sayısı 31351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı takoo

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: Hüseyin Nihal Atsız Atanın Vasiyeti
« Yanıtla #20 : 13 Eylül 2007 »
BU İLETİ :

KİŞİNİN AŞAĞILIK OLDUĞU ANLAŞILDIĞI,LEZGİLERİ TÜRKLÜĞE YAMAMAYA ÇALIŞTIĞI VE OTAĞ YÖNETİCİSİNE HAKARET ETTİĞİ GEREKÇESİYLE SİLİNMİŞTİR!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #21 : 13 Eylül 2007 »

Türklükle ilgisi olmayan Çerkez, Çeçen, Lezgi ve Dağıstanlı Avarları Türklüğe yamamaya kalktığın ve de Otağ Yöneticilerinden birisine hakaret ettiğin için üyeliğin iptal edilmiştir. Daha ilk iletilerinde ortalığı karıştırmaya kalkmışsın. Senin gibi sanal çaşıtları aramızda istemiyoruz.

Dağıstan'da TÜRK ve TURAN soylu toplumlar Kumuklar, Nogaylar ve Terekemelerdir. Bunlar haricinde hiçbir Dağıstanlı TÜRK değildir.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Sn.Kartaltürk

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 22 Kasım 2007 »
Selamünaleyküm!  yukarıda bazı arkadaşların sanırım yanlışa düştüklerini gördüm hangilerimi şunlar hatalı yazılar

"Kuzey Azerbaycan'da karışıklık çıkartıp, Karabağ dışında ikinci bir cephe açma amacını taşıyan Ermeniler Sadval örgütüne maddi destek sağlayarak, bölgeye gönderdikleri ajanlar vasıtası ile bölgedeki niyetleri yerine getirmekteler.

Ayrıca Türkiyede yaşayan lazların lezgilerle soy bağı olduğu da söylenmektedir.
Ama lezgi sözü bildiyim kadarıyla laz dilinde tenbel anlamında kullanılmaktadır. "

Buradaki yanlışlığı sölüyeyim lezgiler dağıstanın 2.ci büyük halklarındandır. ve hiç bir kendini bilen lezgi "sadval"ı desteklemez
bu dağıstandada böyledir. azerbaycandada.
2.cisi lazlarla lezgilerin en ufak bir bağı yoktur. bunu yazarken her hangi bir kaynağa dayanarak yazmanız gerekirdi.
bu sizin bildiklerinizle  olmuyor. dünya litaratürü sizin isteğinize göre gelişmiyor çünkü. eğer gerçekten biliyorsanız bunları yazınız bilmiyorsanız susun böyle biliyomuş  gibi gösteripte başka yerden kopyala yapıştır sistemi ile aldığınız yazı çok kişilerin kafasını karıştırır ve yanlış bilgilendirmeye neden olursunuz. sanırım şu aşşağıdaki bayrakların ilk baştan 5.ci olanının ne bayrağı olduğunu biliyosunuzdur.ve kafkas-rus savaşlarında şeyh şamilin en sadık dostlarının LEZGİ'ler ve avarlar olduğunuda biliyosunuzdur.lazlar ve lezgiler çok ayrı birer millettir
LAZLAR:rum potnus imparatorluğunun türkiyedeki kalıntılarıdır.ve rumca konuşurlar
LEZGİLER:türkler orta asyadan göç esnasında kafkasyadaki yerleşik turani boylardandır. sanırım bu aradaki farkı anlamanıza yeter
SEN LAZIN NE OLDUĞUNU BİLİYORMUSUN başbuğ lazların Türkıyenın çimentosu olduğunu dememişmi idi sen baş buğunu da okumadan gelmışşin lazlar bir Türk boyu dur.sen karadenızdeki pontusçularla karıştırma.ve yazdıklarınla ölçülü ol Türkıyede lazlar 6 ilçede yaşar karıştırman sap ile samanı birbirine.ben önce Türklüğümle övünürüm sonra lazlığımla
Ulu Türkçü Nihal ATSIZ !!!
Siz rahat uyuyun. Atsız ve Atam.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #23 : 22 Kasım 2007 »
Alıntı
SEN LAZIN NE OLDUĞUNU BİLİYORMUSUN başbuğ lazların Türkıyenın çimentosu olduğunu dememişmi idi sen baş buğunu da okumadan gelmışşin lazlar bir Türk boyu dur.sen karadenızdeki pontusçularla karıştırma.ve yazdıklarınla ölçülü ol Türkıyede lazlar 6 ilçede yaşar karıştırman sap ile samanı birbirine.ben önce Türklüğümle övünürüm sonra lazlığımla
Behey cahil herif.Senin ne işin var burda? Yolunu mu şaşırdın?Lazlar Türk boyuymuş.Haydi oradan seni gidi kokuşmuş RUM dölü seni! Önce Türklüğü ile övünürmüş sonra lazlığıyla.Bak seeen! Oldu o zaman buraya hem kürtlüğüyle hem Türklüğü ile övünenleride alalım o zaman ne dersin(nasıl olacaksa o?)?

Sen yolunu şaşırmışsın cahil herif...Defol şimdi buradan ! ! !
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #24 : 22 Kasım 2007 »

Biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz; lazlar, TÜRK IRKINDAN değildir. Gürcü Rum krıması bir topluluktur, dilleri de Gürcüceye benzer. Sen peki biliyormuydun? ATSIZ ATA vasiyetnamesinde lazları da düşman olarak saymıştır. Bir insan hem TÜRK hem laz olamaz. Nasılki bir zenci beyaz olamazsa ya da tersi....ATSIZ ATA'mızın vasiyetnamesi:

“ Yağmur Oğlum!
Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol.
Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.
Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.
Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır. Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.
Bu kadar düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı. Tanrı Yardımcın olsun !”

Laz olduğun  ayrıca tüm Karadenizli Türkleri kendince lazlaştırarak propaganda yapmaya kalktığın için Üyeliğin iptal edilmiştir.

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #25 : 26 Kasım 2007 »
Lazlar Güney Kafkasların yerli halklarından olup en yakın Gürcüler ile akrabâdırlar. Türkler ile bir ilgileri yoktur.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #26 : 26 Kasım 2007 »
Alıntı
Behey cahil herif.Senin ne işin var burda? Yolunu mu şaşırdın?Lazlar Türk boyuymuş.Haydi oradan seni gidi kokuşmuş RUM dölü seni! Önce Türklüğü ile övünürmüş sonra lazlığıyla.Bak seeen! Oldu o zaman buraya hem kürtlüğüyle hem Türklüğü ile övünenleride alalım o zaman ne dersin(nasıl olacaksa o?)?

Sen yolunu şaşırmışsın cahil herif...Defol şimdi buradan ! ! !
Bu ne Komedidir böyle.. O hala anlamamıştır ve düşünüyordur beni neden kovdular acaba diye..:)
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN

Çevrimdışı peçenek_türkü

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 12 Ocak 2008 »
benim dedemler boşnaktır.

ama ben atsız ataya hak veriyorum.çünkü koskoca Türk milleti yok olma pahasıyla karşı karşıya kaldı.bu vatan kolay kazanılmadı.

Türkün türkten başka dostu yoktur.

TTK

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #28 : 12 Ocak 2008 »
 Deden boşnaksa senin burada ne işin var?

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bak orada boşnaklarda düşman yazıyor...  Şimdi diyecen , boşnak olan dedem ben Türk'üm.. Sen Türk değil, kırmasın. Sağda solda da Türk'üm deme !...
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı HanTengri

• Türkçü-Turancı
  • **
  • İL BASIMIS HÜLAGÜ HAN.
« Yanıtla #29 : 12 Ocak 2008 »
Boşnaklık ana tarafından mı? yoksa baba tarafından mı?
İL BASIMIZ HÜLAGÜ HAN, İLHANIMIS HÜLAGÜ HAN, JERDE AYITTI KÖKTE AYITTI, ŞIKIP KETTİ HÜLAGÜ HAN