Gönderen Konu: Hüseyin Nihal Atsız Atanın Vasiyeti  (Okunma sayısı 31449 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı urungu

• Yeni Üye
  • *
                                                          Yağmur Oğlum!

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol.

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.
Tanrı yardımcın olsun!

Tanrıkut1964

• Ziyaretçi
Ynt: Hüseyin Nihal Atsız Atanın Vasiyetil
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2007 »
Tüm Türkçülerin okuması gereken vasiyet...Paylaşımınız için teşekkürler...

Çevrimdışı Yabgu

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Hüseyin Nihal Atsız Atanın Vasiyeti
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2007 »
"Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" sözü, spor olsun diye söylenmemiştir. Bu söz, târihî bir hakîkati gözler önüne sermektedir. Bu söz, hem târihî bir gerçektir, hem de istikbâlimizi nasıl şekillendirmemiz gerektiğini bize öğretir. Hüseyin Nihâl Atsız da, Türk'ün Türk'ten başka dostu olmadığını bildiği için Türkçülük ülküsünü savunuyordu. Atsız Ata'ya itaat etmek, Türklüğe ve Türkçülüğe itaat etmek demektir. Atsız Ata'nın ilkelerine gönülden bağlı olmak, Türklüğe ve Türkçülüğe gönülden bağlı olmak demektir. Atsız, ilâh değildir, insandır. Fakat ben Atsız'ın ölümlü bedeninden değil, ölümsüz rûhundan bahsediyorum. O ruh ki, bâzı Türklerin bedenlerini mesken tutmuştur kendine... Kimi zaman, büyük Türk komutanı Fâtih Sultan Mehmed'in bedenine girip, kâfirlerin Meryem Ana mumunu söndürür ve İstanbul'u fetheder, kimi zaman da Mustafa Kemâl Atatürk'ün bedenini mesken yapar kendine ve Kuvay-i Milliye hareketini başlatıp, düşmanları tepeler ve "Türkiye Türklerindir" diye haykırır. İşte bu ruhtur ölümsüz olan ve işte bu ruhtur Atsız Ata'yı ölümsüzleştiren... Ruhun şâd olsun yüce Atsız, kanımızın son damlasına ve son nefesimize kadar senin gösterdiğin yolda ilerleyeceğiz ve ilkelerine kayıtsız şartsız itaat edeceğiz. Tanrı Türk'ü Korusun!

Çevrimdışı SabutaY

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Budunu Ulusun;Tanrı Türk'ü Korusun!!!
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2007 »
Atsız Atamızın ruhu şad olsun!!!

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2007 »
Acabâ Japonlar nasıl Türkler'in ve Türklük'ün düşmanı olabiliyorlar? Bu güzel vasiyetnâmede tek anlamadığım yer budur. Bana yardımcı olursanız sevinirim andalar.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2007 »
Acabâ Japonlar nasıl Türkler'in ve Türklük'ün düşmanı olabiliyorlar? Bu güzel vasiyetnâmede tek anlamadığım yer budur. Bana yardımcı olursanız sevinirim andalar.

Vasiyetin yazıldığı esnada, Japonlar Çin içlerinde güneye doğru ilerlerken bir kısım kuvvetleri ile de Moğolistan'a ve Güney Sibirya'daki Türk yurtlarına doğru bir işgal hareketi düzenlemişlerdi. Her ne kadar başarılı olamamış olsalarda neticede bu Türk yurtlarına karşı bir işgal harekatı idi.  Neticede o zamanki Japon anlayışı Japon olmayan herkesi imha etmek ve Japon İmparatorluğunu olabildiğince genişletmek üzerine kurulu idi (Japonların Kore işgali ve yaptıkları katliamlar, Çin'deki Nanking Katliamı vs.)

Vasiyette Japonların düşman olarak geçme sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2007 »
Evet anda, ben de öyle tahmin etmiştim.

Bahsettiğin olay, 1939'da yapılan Ḫalḫa Irmağı (Ḫalḫın/Khalkhyn Gol Халхын гол) Savaşı mı?

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2007 »
Bahsettiğin olay, 1939'da yapılan Ḫalḫa Irmağı (Ḫalḫın/Khalkhyn Gol Халхын гол) Savaşı mı?

Evet, Anda...Mançurya'da üslenmiş olan Japon İmparatorluk ordusuna bağlı olan Kwantung(Mançurya'daki Japon kuvvetlerinin o zamanki adı) Birliğine bağlı kuvvetler, Sovyetlere bağlı Moğolistan Halk Cumhuriyeti sınırlarını ihlal ederek girmişlerdir. Moğollar ve Sovyet Kızılordusu'nun birleşik kuvvetleri Japonları yenilgiye uğratarak geri çekilmek zorunda bırakmışlardır.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2007 »

Vasiyetin yazıldığı esnada, Japonlar Çin içlerinde güneye doğru ilerlerken bir kısım kuvvetleri ile de Moğolistan'a ve Güney Sibirya'daki Türk yurtlarına doğru bir işgal hareketi düzenlemişlerdi. Her ne kadar başarılı olamamış olsalarda neticede bu Türk yurtlarına karşı bir işgal harekatı idi.  Neticede o zamanki Japon anlayışı Japon olmayan herkesi imha etmek ve Japon İmparatorluğunu olabildiğince genişletmek üzerine kurulu idi (Japonların Kore işgali ve yaptıkları katliamlar, Çin'deki Nanking Katliamı vs.)

Vasiyette Japonların düşman olarak geçme sebebi bu olabilir diye düşünüyorum.

O zamanlar Japonların Türkler hakkındaki bildikleri ile bugünkü bildikleri arasında çok fark var gibi geliyor bana. Dikkat ederseniz son 10 yıl mı dersiniz 20 yıl mı tam bilemeyeceğim abilerim daha iyi bilirler, Japonların Türk'lere yaklaşımı ve anlayışı çok değişmiştir. Öyleki köklerinin çok eskilerde Türk'lerle bir bağlantısı olduğu konusunda derin araştırmalarının olduğunu bazı kaynaklarda duymuştum. Yine Japonya'da bir Turan İşçi Partisi'nin olduğunu öğrendim. Ne kadar doğru bilemem sonuçta gitmiş değilim
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

ATATÜRK

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2007 »
Bu Lezgiller de kim? Bieln varmı.