Gönderen Konu: GERÇEK TURANCI KİMMİŞ, KİM TURANCI DEĞİLMİŞ?!(OKUYUVERİN)  (Okunma sayısı 103248 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cehennem topçusu

• Yeni Üye
  • *
TÜRKEŞ'İN BAŞBUĞLUĞU???
« Yanıtla #30 : 26 Aralık 2007 »
afşar beyi gandaşım haklısınız Mustafa Kemal ATATÜRK yeri asla doldurulamayacak liderimizdir,ben
yakın tarihimizde yaşayan ALPARSAN TÜRKEŞ beyi tanıdığım ve O hareketin acizane içinde bulunduğum için son BAŞBUĞ olarak adlandırıyorum.Bundan dolayı veda edeceksek,edebiliriz,kurallarınız neyse saygı duymam gerek diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Altaikai

• Türkçü-Turancı
  • **
TÜRKEŞ'İN BAŞBUĞLUĞU???
« Yanıtla #31 : 26 Aralık 2007 »
Sn. cehennem topçusu Alparslan Türkeş Lefkoşe de doğmuş Ankarada hayata veda etmiştir. kendisi Türk Milliyetçi akımını kendi anlayışına göre harmanlamış fakat şimdilerde ortaya çıkan bir takım belgelerle kendi kadrosu farklı odakların hizmetine kaymıştır. diyeceğim o ki BAŞBUĞ  diye hitap ettiğiniz eski bir asker ve siyaset adamının yöneldiği kitle bütünüyle Türk Milleti değildir. BAŞBUĞ sıfatı Türk Ulusuna her yönüyle önderlik eden ve onu üstün kılan kişilere verilen bir sıfattır. manası çok uludur. Tengri katının yol göstericileridir. Ölüme koşan askerlerin bakışıdır onlar. sesidir nağrasıdır. Mucizevi olayların altına imza atan, zoru ve imkansızı başaran insalardır. Bu sıfatlara sahip olan bu erdemleri taşıyan kişi en son 69 sene önce vedalaştı Yüce Türk Irkıyla. Başbuğ sıfatı amerikan oyunlarıyla cuntacı zihniyetin devlet bütçesinden aldığı paralarla ve sadece hitap etme gücüyle olmuyor. bu noktada arap aşığı amerikan ümmetçiliğine ve Türk'lüğü Türk'lükten başka sentezlerle yoğurmaya çalışanlara BAŞBUĞ demek benim için zor.

Bir kez daha belirtmek istiyorum. "Moskoflardan, Yankeden, Masonlardan yılmayan Ölümlerle eğlenen Tunç yürekli Türkleriz."
Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür. Bu ülkü, geçmişte, birkaç kere gerçekleşmişti. Büyük Türkçülük ülküsü ve inancı ile yetişen gençlik sayesinde yarın yeniden gerçek olacaktır.

Çevrimdışı Afsar Beyi

• Türkçü-Turancı
TÜRKEŞ'İN BAŞBUĞLUĞU???
« Yanıtla #32 : 26 Aralık 2007 »
afşar beyi gandaşım haklısınız Mustafa Kemal ATATÜRK yeri asla doldurulamayacak liderimizdir,ben
yakın tarihimizde yaşayan ALPARSAN TÜRKEŞ beyi tanıdığım ve O hareketin acizane içinde bulunduğum için son BAŞBUĞ olarak adlandırıyorum.Bundan dolayı veda edeceksek,edebiliriz,kurallarınız neyse saygı duymam gerek diye düşünüyorum.

Burada zamanında o hareketin içinde bulunup, sonra aldatıldığını ve kimliğinden uzaklaştırılmak üzere üzerinde oynanan oyunları farkederek o bahsettiğiniz hareketten uzaklaşan çok kişi var. Bu nedenle de bahsettiğiniz hareketi burada savunmak ya da sempatizanı olmak söz konusu değildir. Burada kalıp gerçek Türkçülerin arasında olmak ya da gereğini yapmak sizin kararınızdır.

Esenlikler Dilerim

Afşar Beyi
sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
TÜRKEŞ'İN BAŞBUĞLUĞU???
« Yanıtla #33 : 26 Aralık 2007 »

Başbuğ:

1. Eski Türklerde orduların başkomutanı.
2. Osmanlı İmparatorluğu'nda savaş zamanı başka birliklerden ayrılıp bir araya getirilerek oluşturulan birliğin veya milis güçlerinin komutanı.
3. Ordularının başında savaşlar yaparak, zaferler elde etmiş başkomutan.
4. Türk Devlet gelenegine göre; orduların başkomutanıyken kazandığı büyük zaferler sonunda yeni bir devlet kuran büyük asker..
......
............

Bunlar; Başbuğ kelimesinin/kavramının, sözlük ve Türk tarihi içerisinde kabul görmüş, genel anlamlarından bir kaçı.
Yukarıdaki sıfat ve anlamlardan hangisi Türkeş'e yakışıyor ya da kendisinde mevcuttur?

TTK

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı cehennem topçusu

• Yeni Üye
  • *
TÜRKEŞ'İN BAŞBUĞLUĞU???
« Yanıtla #34 : 26 Aralık 2007 »
Sn.Altaikai beğ,sözünü ettiğimiz kişi 1944 yılında davamız dediğim TURANCILIK davasından dolayı yargılanmıştır,doğduğu ve vefat ettiği topraklar,TURAN illerindendir,şu an kadrosu dediğiniz gibi farklı yerlere çekilmekte ise bize geri çekilmek düşmez,tam tersi mücadele edeceğim bir cephem daha olmuş demektir,mücadeleye devam.Ben Baba tarafından YÖRÜK ,Ana tarafından AFŞAR Boyundan gelen TÜRK OĞLU olarak sizinle yazışmaya başlamadan evvel nasıl ki TÜRKÇÜ olduğumu gururla her yerde  söyleyipmücadele etmiş isem ,gene kendi çapımda mücadeleye devam edeceğim.Size ve tüm TÜRK MİLLETİ için mücadele eden çerilere gönülden başarılar diliyorum.            KAHRAMANLAR CAN VERİRİ,YURDU YAŞATMAK İÇİN.

Çevrimdışı Altaikai

• Türkçü-Turancı
  • **
Sn Cehennem Topçusu Türklük Türkçülük ateşi hepimiz içinde yanan hiç sönmeyecek bir ateştir. ne mutlu ki bu ateşide içinizde taşıyorsunuz. Günümüzde Türkçü olmak adına bir çok siyasal oluşum sağdan ve soldan bu tanımı kullanıyor. mhpde tepeden tırnağa bunu kullananların başını çekiyor. demek istediğim bu fikri kullanmak değil bu fikri hissetmektir. ben sadece BAŞBUĞ ünvanı ile ilgili bir bilgi vermek istedim haddim olmayarak belkide. birazda adı geçen oluşumun güncel haline sitem ettim haklı olarak. sahte Türkçülükle Türkçülerle bu iş yürümezç. sonuç olarak diyeceğim Türkçülük bir araç değil amaçtır. böyle düşünüp TÜRK olma gururunu  kalbimize beynimize kazıdığımız sürece ne mutlu bize...
Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür. Bu ülkü, geçmişte, birkaç kere gerçekleşmişti. Büyük Türkçülük ülküsü ve inancı ile yetişen gençlik sayesinde yarın yeniden gerçek olacaktır.

Çevrimdışı BUMIN KAĞAN

• Yeni Üye
  • *
cümlenize selamun aleyküm kardesler, abiler...
yukarıdan beri okuyorumda bayağı bi içinizi dökmüşsünüz, merak ettim neyin kavgasını veriyorsunuz yanlış anlamayın sakın... benide biraz bilgilendirirmisiniz. hepinizden allah razı olsun. :turan:

Yönetici Notu

Otağ kurallarını okumadan üye olduğun belli.
Burası Türkçüler Otağı. Tekke veya cemaat evi değil.
Üyeliğin iptal edildi.

Çevrimdışı KENAN KALAK

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
1969 yılından itibaren yani Adana Kongresinde Türkçüler ümmetçilerin yaptıkları ihanete dayanamayıp yol ayrımına gitmişlerdir.Ümmetçi ülkücüler Türklüge büyük ihanette bulunmuşlardır Bozkurt'u kaldırıp yerine üç hilali kendilerine sembol edinmişlerdir,kürtlerin  Türk Soyundan geldiğini söyleyip Türk milletini aldatmışlar ihanet içide olmuşlardır türkeşin Turancılığı Türçülüğü hiç bir vakit olmamıştır 1944 te Atsız Atanın yarğılandığı mahkemede bir mektup tan dolayı yarğılandı aynı mahkemede Atsız Ataya Mektup yazdığından dolapı püşman olduğunu söylemiştir dava adamı bumudur efendim tırnak çekilmesi,tabutluk türkeş için değil Yol göstericimiz Atsız Atamız için geçerlidir birde kardeş olmadığımız aşalık kürt kavimini bize kardeş olarak lanse ettiler.TTK.Esen Kalın

Çevrimdışı Mavi_Kurt

• Türkçü-Turancı
  • **
Bu yazıyı bir çok Türkçü ve ya milliyetçi sitelerde yaymalıyız.
YOK OLMAMAK İÇİN IRKÇILIK!!!!

Çevrimdışı SAVAŞAN TÜRKÇÜ IRKÇI

• Yeni Üye
  • *
Küfür ve hakaret içeren iletiler yazmayın.Ayrıca iletilerinizi tamamı büyük harf olarak yazmayın.

ilteris6
TÜRK'ÜZ TÜRKÇÜ'YÜZ ATATÜRKÇÜ'YÜZ BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK YOL GÖSTERİCİMİZ NİHAL ATSIZ
ULU GÖKTANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN