Gönderen Konu: EVREN PAŞA'NIN SON DEMECİ  (Okunma sayısı 9696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SARIKAMIS

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: EVREN PAŞA'NIN SON DEMECİ
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2007 »

Bildiğimiz gibi israilin kutsal saydığı (bizimde kutsal vatanımızın olduğu doğu sınırlarımızda ) KENAN diyarında senelerdir bir entrikadır geldi gidiyor, şu an israilin denetimindeki kürtcüklerin yeni sahibi efendilerine hizmette kusur etmemeye calışırken, bizimde bir zamanlar genelkurmayda paşalık unvanındaki KENANIMIZ kime hizmet etmeye calıştığı gün yüzüne cıktı

Bu vatanıma hancer saplıyan kutsal hedef affedilen kenan diyarı ülkülerinden ve hizmetcisi kenanlardan bıktım
EY TÜRK YÜKSELKİ YERİN BU DEĞİLDİR DÜNYAYA GELMEK MARİFET DEĞİLDİR

Çevrimdışı YüceSoy

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2007 »
Türk Milleti, başına geçireceğin yöneticilerin kanındaki cevher-i asliye’ye dikkat et!
Yüce Başbuğ ATATÜRK..

Fazla söze gerek var mı ?
Türk Irkı Sağolsun !.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2007 »
Türk yigitlerinden merhum Alparslan Türkes'in eski sinif arkadasi olan nami diyar pehlivan Kenan yine densizlik yapmis ve söylenmemesi gereken seyler söylemis. Gencliginden beri bu adam yüzlerce hatalar yapmistir.
Huylu huyundan vazgecmez, herkes onuruna yakisani söyler ve yapar.
Onurunuza kalmis pehlivan Kenan bey.
TTK

Nihâl Atsız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2007 »
Türk yigitlerinden merhum Alparslan Türkes'in eski sinif arkadasi olan nami diyar pehlivan Kenan yine densizlik yapmis ve söylenmemesi gereken seyler söylemis. Gencliginden beri bu adam yüzlerce hatalar yapmistir.

Bu sitede A. Türkeş'i Türk yiğidi olarak addedenler de var demek. Hayret!

Çevrimdışı bayındır

• İLTERİŞ
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 04 Mart 2007 »

4_hilal bey sanırım bir açıklama borçlusunuz.çünkü bizim bildiğimiz TÜRK YİĞİTLERİ amerikan malı sentezlerle milliyetçi gençliği ümmetçi yapmaya çalışmaz.ben bunu bir espri olarak algılamak istiyorum.TTK
...Turán.....Turaniákat.......Attilá...

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 04 Mart 2007 »
Evren Paşa şu yaştan sonra böyle şeyler seni bozar.Sen otur Sibel Can'dan poz almak için gazetelerin magazin servisleri ile makara yap.Olmazsa Manisa Emraz Hastanesi hemen ayağının dibinde...''Netekim'' sözlerin yerini gösteriyor.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2007 »
Ben "Firtinali Yillar" isimli kitabi okuyordum dün, malum incecik kitap ve 1 günde bitiveriyor, sonrasindada baska bir kitabi okumaya baslayinca Kenan Evren ve Alparslan Türkes arasinda yasanmis bir kac enstantaneye rastladim.
Bu yüzden Kenan Evren hakkinda yazarken pehlivan Kenan yazdim.
Diger yandan Alparslan Türkes'i sevmiyor, benimsemiyor olabilirsiniz kandaslar. Kimseyi sevme mecburiyetiniz yok elbette.
Ama müsadenizle ben kimi sevip sevmeyecegime kendim karar vereyim, ha ne dersiniz kandaslarim!

Yildirim Bayezid'mi yoksa Temür'mü gibi polemiklere cekmek ister gibi neden tuhaf tepki verdiginizi anlayamadim.
14'üncü asrin ikinci yarisinda yasasaydim, Yildirim'ida sultanim, Temür'üde sultanim adlederdim.

Binlerce kani bozuk insanlar ve iclerinde azda olsa Türk kani tasiyanlar gecenlerde hepimiz ermeniyiz, hepimiz hrantiz diye boy gösterdiler hatirlarsiniz. hepimiz ermeniyiz söylemlerinin moda haline getirilmeye calisildigi bir ortamda, Alparslan Túrkes ve daha bircok sahsiyetler elbette asil Türk yigitleridir bence.

Milyonlarca Türk düsmani var dünyada, bunlara karsi en ufak mücadele etmeden, aziyla coguyla Türk milliyetciligine vakif olanlarla ugrasmak bana göre degil.

Tanri Türk'ün adini yüceltsin ki, Türk'te Tanri'nin adini yüceltsin.

TTK

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #17 : 05 Mart 2007 »
Evren Paşa şu yaştan sonra böyle şeyler seni bozar.Sen otur Sibel Can'dan poz almak için gazetelerin magazin servisleri ile makara yap.Olmazsa Manisa Emraz Hastanesi hemen ayağının dibinde...''Netekim'' sözlerin yerini gösteriyor.

Manisa yı böyle bir şerefsizin ismiyle anıp ta kirletmeyelim lütfen.ayrıca Manisa da emraz hastenesi diye bir yer yok.

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 05 Mart 2007 »

Manisa yı böyle bir şerefsizin ismiyle anıp ta kirletmeyelim lütfen.ayrıca Manisa da emraz hastenesi diye bir yer yok.

Sen bilmiyor olabilirsin eskilere sor onlar bilir.Orada bir zamanlar eski başbakanlardan Menderes'in akrabaları da kalmıştır.''Netekim'' Evren Paşa'ya sorsak o dahi bilir.Tarih dersi okuduysanız eğer öğretmeniniz mutlaka bahsetmiştir.

Bak bu da alıntıdır;

''Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi 1539 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Hafsa Sultan adına yaptırılmıştır. 1539 yılında Manisa Bimarhanesi veya Manisa Dar-ül Şifası adı ile hizmete giren kurum o zamana göre en modern ve insani tedavi yöntemleri uygulayarak emsalleri arasında örnek teşkil etmiştir.Hastanenin A-blok binası 1926 yılında , B-blok binası 1958 yılında , C-blok binası 1966 yılında , D-blok binası ise 1969 yılında hizmete girmiştir .Yemekhane , mutfak , çamaşırhane bloğu ile poliklinik binası 1973 yılında hizmete girmiştir.

1980 yılında bahçe ihata duvarları onarılmış , bakım isteyen binalarda muhtelif tarihlerde büyük onarım ve tadilatlar yapılarak kalorifer tesisatı yenilenmiş , binalar hizmete en uygun hale getirilmiştir. Uzun bir geçmişe sahip olan hizmet binalarının sık sık onarılması , boyanması , yenilenmesi gerekmektedir . Bu onarım ve bakım hizmetlerinin büyük bir bölümü kurumumuz teknisyenleri ve personeli tarafından yapılmakta olup , hizmette büyük tasarruflar sağlanmaktadır. Yatan hastaların sosyal gereksinimleri yanında , manevi ve dini gereksinimlerini de karşılamak üzere halen hastanemiz bahçesinde bulunan işçiliğini personelin yaptığı , malzemesi bir hayır sahibince karşılanan bir mescit binası 1987 yılında inşa edilmiştir. 11 bin metrekare kapalı alan, 20 dönüm bahçe - koruluk ve otopark alanı vardır. Hastanenin 10 servisi mevcut olup , bu servislerden bir tanesi tutuklu-mahkum hastalara aittir.''

Hadi esen kalasın soydaşım...

TTK

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #19 : 06 Mart 2007 »

Sen bilmiyor olabilirsin eskilere sor onlar bilir.Orada bir zamanlar eski başbakanlardan Menderes'in akrabaları da kalmıştır.''Netekim'' Evren Paşa'ya sorsak o dahi bilir.Tarih dersi okuduysanız eğer öğretmeniniz mutlaka bahsetmiştir.

Bak bu da alıntıdır;

''Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi 1539 yılında Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Hafsa Sultan adına yaptırılmıştır. 1539 yılında Manisa Bimarhanesi veya Manisa Dar-ül Şifası adı ile hizmete giren kurum o zamana göre en modern ve insani tedavi yöntemleri uygulayarak emsalleri arasında örnek teşkil etmiştir.Hastanenin A-blok binası 1926 yılında , B-blok binası 1958 yılında , C-blok binası 1966 yılında , D-blok binası ise 1969 yılında hizmete girmiştir .Yemekhane , mutfak , çamaşırhane bloğu ile poliklinik binası 1973 yılında hizmete girmiştir.

1980 yılında bahçe ihata duvarları onarılmış , bakım isteyen binalarda muhtelif tarihlerde büyük onarım ve tadilatlar yapılarak kalorifer tesisatı yenilenmiş , binalar hizmete en uygun hale getirilmiştir. Uzun bir geçmişe sahip olan hizmet binalarının sık sık onarılması , boyanması , yenilenmesi gerekmektedir . Bu onarım ve bakım hizmetlerinin büyük bir bölümü kurumumuz teknisyenleri ve personeli tarafından yapılmakta olup , hizmette büyük tasarruflar sağlanmaktadır. Yatan hastaların sosyal gereksinimleri yanında , manevi ve dini gereksinimlerini de karşılamak üzere halen hastanemiz bahçesinde bulunan işçiliğini personelin yaptığı , malzemesi bir hayır sahibince karşılanan bir mescit binası 1987 yılında inşa edilmiştir. 11 bin metrekare kapalı alan, 20 dönüm bahçe - koruluk ve otopark alanı vardır. Hastanenin 10 servisi mevcut olup , bu servislerden bir tanesi tutuklu-mahkum hastalara aittir.''

Hadi esen kalasın soydaşım...

TTK

soydaş ben sana manisada ruh ve sinir hastalıkları hastanesi yok demedim. emraz  diye bir yer yok.benim memleketimi bana anlatmanda biraz abesle iştigal olmuş.daha faydalı bir şeyler yazarsan sevinirim.senden ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin tarihini veinşaat yapım aşamalarını isteyen olmadı zannedersem.ayrıca bu tür bilgininde kimsenin işine yarayacağını zannetmiyorum.ayrıca böyle kenan gibi bir ŞERREFSİZ in adını manisa yla anmayalım lütfen.hatta mümkünse bu adi herife başka bir isim takalım.ve öyle bahsedelim ondan.ilk öneri benden hrant ding2