Gönderen Konu: Erzurum'da Nevruz Gerginliği  (Okunma sayısı 9418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Güneydoğulu

• Türkçü-Turancı
Erzurum'da Nevruz Gerginliği
« : 17 Mart 2013 »

Erzurum'da BDP tarafından düzenlenen Nevruz kutlamaları, karşıt grupların arbedesine dönüştü. 21 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarını 17 Mart'a alan BDP'liler, sabah saatlerinde Gazi Mahallesi Mal Meydanı'nda toplandı.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi önünde BDP'li gruba saldırmak için toplanan karşıt grup, polis engeliyle karşılaştı. Daha sonra mahalle aralarından sızarak kutlamaların düzenlendiği Mal Meydanı'na akın eden grup, buradaki ev ve iş yerlerinin camlarını taşlarla kırdı.

Yaklaşık 500 metre birbirlerine yaklaşan gruplara polis; panzer, akrep ve çevik kuvvet ekibiyle müdahale etti. Polisin dağılın ısrarına karşı direnen gruplara biber gazı sıkıldı. Gerginlik sürüyor.
Güneydoğuda TÜRK!! Dimdik! Ayakta!

Çevrimdışı Güneydoğulu

• Türkçü-Turancı
Ynt: Erzurum'da Nevruz Gerginliği
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2013 »
POLİS'TE OLMASA NE YAPARDINIZ ZATEN POLİSE GÜVENEREK ERZURUMA GİRDİNİZ

BDP'nin Karadeniz'e olduğu gibi Erzurum'a giremeyeceğini söyleyen bu gruplardakiler, "Apo'nun p..leri yıldıramaz bizleri', 'Ya Allah bismillah Allahuekber', 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atan grupları engellemek için polis Kazım Yurdalan Mahallesi'nin çevresinde etten duvar ördü.

Bu sırada barikatı aşan gruplara polis cop ve biber gazı kullanarak müdahale etti. Buna karşın yaklaşık 500 kişi, polisin kurduğu iki barikatı da aşarak kutlamanın yapıldığı alana girdi. BDP'nin kutlamasına katılan grupla, bunu protesto için alana gelen grup birbirine taş ve sopalarla saldırdı. Polis cop ve biber gazıyla müdahale ederek güçlükle çatışmayı sonlandırırken, arada kalan bir polis memuru yaralandı.

Nuvruz kutlamasının yapıldığı alandaki olaylara katılan gruplar polis tarafından dağıtılırken, kentin çeşitli semtlerinden yürüyüşe geçen gruplar Cumhuriyet Caddesinden geçerek Havuzbaşı semtindeki Atatürk Anıtı önünde toplandı. Polisin müdahalesine karşın dağılmayan kalabalık, İstiklal Marşı söyledi. Sayıları giderek artan grup PKK ve Abdullah Öcalan aleyhine sloganlar atıp uzun süre protestolarını sürdürdü. - Erzurum

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2013 »
Allah Belanızı, Tanrı cezanızı verecek, Türk de defterinizi dürecek şeref yoksunu kansız köpekler. :asker:

Alıntı yapılan: (DHA)
Geçen sene İstanbul Valiliği'nin Nevruz kutlamalarına izin vermediği Kazlıçeşme Meydanı'nda bu yıl manzara çok farklıydı. Binlerce kişiyi şarkılarla, halaylarla Nevruz'u kutladı. Meydandan çözüm sürecine destek mesajları yükseldi.

-- İstanbul Kazlıçeşme hınca hınç doldu. Meydan müzik ve halaylarla inledi, binlerce kişi Nevruz'u kutladı.

BDP'nin organize ettiği kutlamalarda güvenlik önlemleri olağanüstüydü. Meydan ve çevresine yaklaşık 7 bin polis görev aldı.

Alana girişte arama noktaları kuruldu. Özel harekat polisleri de meydandaydı..

Nevruz ateşini BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş yaktı. Demirtaş yerel kıyafetle çıktığı kürsüde çözüm sürecine destek mesajları verdi.

Demirtaş, "Herbirimizin diliyle kimliğiyle özgürce yaşayacağı bir toplum yaratabiliriz. Bundan rahatsız olanları anlamakta zorlanıyoruz. Eğer çözüm öneriniz yoksa susun, gölge etmeyin" dedi.

İmralı'ya giden ikinci heyette yer alan BDP milletvekili Sırrı Süreyya Önder de Kazlıçeşme'den seslendi,
"Barış iradesini yere düşürmemek için elimizden ne gelirse yapacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kutlamalar konserlerle devam etti.

Binlercek kişi şarkılarla, halaylarla Nevruz'u kutladı. Kentteki kutlamalar olaysız sona erdi.

Dün köpekleri karşıt görüşlü niteleyen köpek medya artık masum hak arayıcıları olarak görüp direk müdahil olan Türk Milliyetçilerini "ülkücü" olarak niteliyor ve

. Daha sonra mahalle aralarından sızarak kutlamaların düzenlendiği Mal Meydanı'na akın eden grup, buradaki ev ve iş yerlerinin camlarını taşlarla kırdı.

Yaklaşık 500 metre birbirlerine yaklaşan gruplara polis; panzer, akrep ve çevik kuvvet ekibiyle müdahale etti. Polisin dağılın ısrarına karşı direnen gruplara biber gazı sıkıldı. Gerginlik sürüyor.

ortalığı kaosa dönüştüren, yakıp yıkan olarak gösteriyor.

Apo'ya özgürlük diye bağıranlar polis korumasında yurdun dört bir köşesinde höykürüyor ama elinde Türk bayrağı terörü teröristi lanetleyenler tutuklanıyor. Varsa ki böyle adalet ben böyle adaletin içine tüküreyim.

Lanet olsun akp'yi başımıza musallat eden halkın Ortak Çocukları, Türk Milliyetçilerine müdahale eden üniformalılar, yine de köpeklerden yediğiniz mermi size müstehak diyemiyorum ULAN... Çünkü çoğunuz bu milletin çocuğu.

BU ŞİİR 1944 TE TÜRKÇÜLERİN TUTUKLANMASI ÜZERİNE YAZILMIŞTIR.ORHAN ŞAİK GÖKYAY DA O DÖNEM IRKÇILIK-TURANCILIK DAVASINDA TUTUKLANANLAR ARASINDAYDI.ŞİİRİ İLK DEFA YAVUZ BÜLENT BAKİLER "GİDENLERİN ARDINDAN" ADLI ESERİNDE YAYINLADI.

Be kavim kardaşlar be yirmiüçler
Vazgeldim soyumdan ben Türk değilim.
İsnad oldu bize acayip suçlar
Vazgeldim soyumdan ben Türk değilim

Arnavut'tan reis Boşnak'tan vali (1)
Ne idüğü belli bir Hasan Ali(2)
Üstüne tüy dikti tasdik-i ali
Vazgeldim soyumdan ben Türk değilim.

Yokmuş Türk,Ermeni,Rum,Çıfıt farkı(3)
Üstelik türedi bir de puşt ırkı(4)
Çingenle bir oldu mert Türk'ün narkı

Mısırdakinden de bir sağır sultan
Hak sözü duymaz da asla top atsan
Bir "ehhe"yi duyar Rus radyosundan(5)

Vaktiyle  şan verdik yedi düvele
O şan-u şerefi savurduk yele
Benzedik vatanda yedi kat ele

Sen kesmez kılıçsın,paslı çeliksin(6)
Hainsin,canisin yüzelliliksin
Türk'üm de,mahkeme ananı s.ksin

Orhan Şaik Gökyay

Açıklamalar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(1)arnavuttan reis boşnaktan vali:şair devşirmelerin devlet kademelerinde görev almasından yakınıyor
--------------------------------
(2)Hasan ali:dönemin Milli Eğitim bakanı Hasan Ali Yücel Hümanist görüşlere sahip
-----------
(3)Yokmuş Türk Ermeni Rum Çıfıt farkı:şair Türklerin öz vatanında azınlıklarla bir tutulduğundan yakınıyor
-------------------------------------
(4)Puşt ırkı da k..tler olsa gerek.o zamanlar k..t hareketleri daha yeni kıvılcım halindeydi
-------------------
(5)Bir ehheyi duyar Rus radyosundan:komünist Rusyanın uşağıİsmet İnönü ve hükümetinden bahsediyor
-----------------------------------
(6)Son kıtada ise vatanseverlere vatan haini iftirası atıldığndan yakınıyor

Geçmişte bu dizeleri yazdıranların torunları AKİBETİNİZ MEÇHUL....

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Güneydoğulu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2013 »
İzmit te Leyla Caddesi kavşağında toplanan BDP liler , zaman zaman PKK ve bölücübaşı lehine sloganlar attı. Bu sırada İsmetpaşa Stadı na maça giden 50 yi aşkın Kocaelispor taraftarı , bu sloganlara tepki verdi. Daha sonra kalabalık hızla arttı ve yaklaşık 500 kişiye ulaştı. Kalabalık BDP lilerin bulunduğu yere doğru yürümeye başlayınca polis hemen harekete geçti.
30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bursanın İnegöl İlçesi'nde düzenlenen kutlamalarda ise alana gelen çocuklara polisler balon ve çikolata dağıttı.

Çevrimdışı Güneydoğulu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2013 »

BİR SEVDADIR ERZURUM

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2013 »
Ve YALNIZKURT'ça söylüyorum,

TTK.
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Çevrimdışı Güneydoğulu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2013 »
Tam 7 saattir Dadaşların öfkesi dinmedi!

Polis Dadaşa cop vururken, bdp illere çukulata dağıttı.

Sizin yargınız Bizi infaz etmeye yetmez

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Mart 2013 »
Polis Türk bayrağı açtırmıyor, köpekler rahat miting yapacak diye Türkler gözaltına alınıyor.

Lanet olsun
“Öd tengri yaşar. Kişi oglı kop ölgeli törümüş.”
(Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek üzere türemiş.)

- Bilge Kağan

Üstte mavi gök, altta yağız yer kılındıkta, ikisi arasında insan oğlu kılınmış.
İnsan oğlunun üzerine ecdadım Bumin Kağan, İstemi Kağan oturmuş.
Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutuvermiş, düzenleyivermiş.
Dört taraf hep düşman imiş.
Ordu sevk ederek dört taraftaki milleti hep almış, hep tâbi kılmış.
Başlıya baş eğdirmiş, dizliye diz çöktürmüş...

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #8 : 17 Mart 2013 »
Günün sonu;

Alıntı yapılan: Türk Hukuk Sitesi
3713 S.lı Terörle Mücadele Kanunu MADDE 7
Terör örgütleri
(Değişik: 29/6/2006-5532/6 md.)

Cebir ve şiddet kullanılarak; baskı, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemleriyle, 1 inci maddede belirtilen amaçlara yönelik olarak suç işlemek üzere, terör örgütü kuranlar, yönetenler ile bu örgüte üye olanlar Türk Ceza Kanununun 314 üncü maddesi hükümlerine göre cezalandırılır. Örgütün faaliyetini düzenleyenler de örgütün yöneticisi olarak cezalandırılır.

Terör örgütünün propagandasını yapan kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır. Ayrıca, basın ve yayın organlarının suçun işlenişine iştirak etmemiş olan yayın sorumluları hakkında da bin günden onbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur. Ancak, yayın sorumluları hakkında, bu cezanın üst sınırı beşbin gündür. Aşağıdaki fiil ve davranışlar da bu fıkra hükümlerine göre cezalandırılır:

a) Terör örgütünün propagandasına dönüştürülen toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde, kimliklerin gizlenmesi amacıyla yüzün tamamen veya kısmen kapatılması.

b) Terör örgütünün üyesi veya destekçisi olduğunu belli edecek şekilde, örgüte ait amblem ve işaretlerin taşınması, slogan atılması veya ses cihazları ile yayın yapılması ya da terör örgütüne ait amblem ve işaretlerin üzerinde bulunduğu üniformanın giyilmesi.

İkinci fıkrada belirtilen suçların; dernek, vakıf, siyasî parti, işçi ve meslek kuruluşlarına veya bunların yan kuruluşlarına ait bina, lokal, büro veya eklentilerinde veya öğretim kurumlarında veya öğrenci yurtlarında veya bunların eklentilerinde işlenmesi halinde bu fıkradaki cezanın iki katı hükmolunur.

Terörle M K. MADDE 7 İçtihatları

Yargıtay Ceza Genel Kurulu 2011/9-18 E.N , 2011/27 K.N
Sanığa atılı suçun yapılan yargılamasında verilen mahkumiyet hükmünü onayan özel daire ilamına karşı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine Yargıtay CGK.'ca yapılan incelemede, itirazın kabulü ile onama kararının kaldırılmasına ve yerel mahkeme hükmünün bozulmasına karar verildiği görülmektedir. CGK. kararında ceza yargılamasının maddi gerçeğe ulaşma amacına, hükmün eksik incelemeyle verildiğine, hükme esas alınan bilirkişi raporunun yetersiz ve denetlemeye elverişli olmadığına,...
(Şerh No: 12454 - Ekleyen: Av.Ömer GÜNTAY - Tarih : 22-11-2011)

YARGITAY 9. CD E:2007/10663 K:2008/12819
yaşasın başkan apo selam selam imralıya bin selam dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan" şeklinde sloganlar attığının anlaşılması ....
(Şerh No: 4727 - Ekleyen: Bülent KINAY - Tarih : 10-03-2010)

YARGITAY 9. CD E:2007/10545 K:2008/12121
Terör örgütünün üst düzey mensuplarının örgütsel ilişkileri ve terör örgütü lehine yayın yapan basın yayın organlarını kullanarak verdikleri eylem talimatı doğrultusunda korsan gösteriye katılarak, çöp konteynırlarını dizmek suretiyle barikat kuran, yol üzerine lastik yakarak örgüt ve elebaşı lehine slogan atan, güvenlik güçlerine taş atan grup içinde yer alıp, bu eylemlere iştirak eden ve bu suretle örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlediği...
(Şerh No: 4726 - Ekleyen: Bülent KINAY - Tarih : 10-03-2010)

YARGITAY 9. CD E: 2007/9251 K:2008/13055
Terör Örgütü Propagandası:“Ben bir Kürdistanlı olarak Kürdistan’da sayın Abdullah Öcalan’ı bir siyasal irade olarak görüyor ve kabul ediyorum” ibarelerini içeren bildirileri imzalatmak...
(Şerh No: 4725 - Ekleyen: Bülent KINAY - Tarih : 10-03-2010)

T.C YARGITAY 9. C.D. 2007/9370 E. 2008/617 K.
Sanığın katıldığı televizyon programında silahlı örgütün amacına ve kurucusunun görüş ve düşüncelerinin toplum tarafından benimsenmesine teşvik edecek şekilde konuşma yapmıştır. Yapılan konuşmalar bir bütün olarak incelendiğinde düşünce özgürlüğü kapsamında kabul edilemeyeceği ve kişinin silahlı terör örgütü propagandası yapma suçunu oluşturacağı gözetilmesi, hukuki durumun buna göre belirlenmesi gerektiği,
(Şerh No: 4339 - Ekleyen: Av.Bülent AKÇADAĞ - Tarih : 13-02-2010)

Son söze artık ramak kaldı demek en uygunu.

Taşları bağlamışlar köpekler serbest
Eşkiya düze inmiş yiğitler derdest
İmama bozulup da bozmayız abdest
Gün gelir de bu hesap görülür elbet

TTK.
TANRI DAĞINDA...

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
« Yanıtla #9 : 17 Mart 2013 »
İşte eserleri...AKP si bu tabloyla övünsün.
AKP sini on yıldır başta tutan angutlar verdikleri oyların nelere yol açtığını görsün.
Çıban şişmeden, cerahat toplanmadan patlatılmaz.
Biraz daha cerahat biriksin de neşter öyle vurulsun.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.