Gönderen Konu: Dünya'nın hangi ülkelerini gezmek isterdiniz?  (Okunma sayısı 10844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Herkese iyi akşamlar,

Serbest bölümdeyiz. Mini bir anket yapalım.

Bir an tüm gündelik işlerimizden kurtulduk diyelim, yani iş veya okul sorunu yok; yeteri kadar maddi güç var diyelim ve içinizden seyahat etmek geçiyor:
Dünyanın hangi bölgelerine, hangi ülkelerine seyahat edip, gezmek isterdiniz ?

Ben, Azerbaycan'dan başlayarak tüm Türk dünyasını gezmek isterdim.
Bununla birlikte Latin Amerika (şili, peru, brezilya gibi) ve Uzak Asya ülkeleri (çin, kore, malezya, filipinler gibi).
Niçin bilmiyorum ama Sibirya'da olabilir.

İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
 Otagimizda senden baska Evliya Celebi yok anda ! Yaniliyorda olabilirim .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Andarkan

• Türkçü-Turancı
  • **
İlk olarak bir Tanrı dağları'nı görmek lazım kandaşım.Sonra doğal güzelliklerini görmek için İskandinav ülkeleri derim,dağ ve göl manzaraları hoşuma gitmiştir,ensiferum olsun,therion olsun senfonik metalin ağababalarını  anayurtlarında dinlemekte de fayda var.

Sonra uzakdoğu(Çin,Tibet,Japonya),orada da güzel dağ manzaraları var.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Alıntı

:) Seyyah ruhlu değiliz demek ki. Hayal kırıklığına uğradım.
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Alıntı

:) Seyyah ruhlu değiliz demek ki. Hayal kırıklığına uğradım.

Onun yerine istila ruhluyuz . Daha iyi degilmi ? Ne güzel demis Karacaoğlan: " Ben güzele güzel demem güzel benim olmayinca " Benim olmadiktan sonra dünyayi karis karis gezsem ,bana ne faydasi var ?
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Ruh meselesi olmaktan çok, imkan meselesi!

Google görseller de işe yarıyor...  :wink:

(Ülkeler sanıldığı kadar matah değiller aslında! Turistik bakış açısıyla güzeller ama gerçek bu değil!)
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı Andarkan

• Türkçü-Turancı
  • **
Ruh meselesi olmaktan çok, imkan meselesi!

Google görseller de işe yarıyor...  :wink:

(Ülkeler sanıldığı kadar matah değiller aslında! Turistik bakış açısıyla güzeller ama gerçek bu değil!)

Öyle tabii,gidip halkın gelir oranını ölçmem zaten dağa taşa bakar,fotoğraf çeker giderim:)

Çevrimdışı Bozok

• Türkçü-Turancı
  • **
Türkistan Ordusu:
"Ben, Azerbaycan'dan başlayarak tüm Türk dünyasını gezmek isterdim.
Bununla birlikte Latin Amerika (şili, peru, brezilya gibi) ve Uzak Asya ülkeleri (çin, kore, malezya, filipinler gibi).
Niçin bilmiyorum ama Sibirya'da olabilir."

Geriye fazla bir şey kalamamışki sayın Türkistan Ordusu. Saydığın yerler dünyanın 3/4 zaten. Şaka bir yana gezmek, görmek lazım, ama bunun içinde maddi olanak lazım. Türkler her geçen gün fakirleşiyor. Sermaye oldum olası başkalarının elindeydi ama son yıllarda Türkler ekonomik katagoride orta sınıfın altına düşmeye başladı. Herşeyin başı sağlık denmiş ama sağlık bile parayla. Millet bırakın dünyanın dörtbir yanını gezmeyi akşama sofrayı nasıl kuracağının derdinde. Allah sonumuzu hayır etsin. Gidişatımız hiç hayırlı değil. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Gezmek ve görmek istediğim öncelikli yer Orhun abidelerinin bulunduğu bölgedir. Ayrıca Tanrıdağları ve Türk kültür ve medeniyetinin şekillendiği kentleri görmeyi şidetle arzu ediyorum. İnşallah emekli olduğumda yapacağım ilk işlerden birisi bu arzumu yerine getirmek olacaktır. Tabi Tanrı izin verir ve ömrümüz yeterse. Keşke imkanımız olsa da bütün dünyayı gezebilsek.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Öncelikle tüm Türk Yurtlarını görmek istiyorum. Şu an tam belli değil, bu yaz uzak bir Türk Yurdu'na gitme durumum olabilir.

Ondan sonra diğer Turan İllerini(Finlandiya, Macaristan, Moğolistan, Estonya vs.)  muhakkak ziyaret etmeyi isterdim. 

Avrupa ülkelerinden Almanya, Norveç ve İspanya'yı da gezmek ilginç olurdu.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!