Gönderen Konu: 2015 Milletvekili Genel Seçimleri (7 Haziran - 1 Kasım)  (Okunma sayısı 27264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
7 Haziran'ın rövanşı diyebiliriz yapılacak olan bu seçim için.
Biz gurbetçiler yine oylarımızı kullandık, Hollanda'da daha 25 Ekim Pazar günü de kullanılabiliyor son olarak.
Akp Avrupa'dan yine çok oy alacak gibi, büyük bir fuar salonunda oy kullandırdılar bize.
Ben MHP'ye verdim herzamanki gibi.

Akp'nin oy kaybetmesini temenni ediyorum, hatta mümkünse ikiye bölünmeleri ve birbirlerini yemelerini zevkle seyretmek isterdik.

Oylarımızı kullanalım kandaşlar mutlaka.

TTK

Çevrimdışı Arula

• Türkçü-Turancı
  • **
İslamda en buyuk suçlardan bir tanesi munafıklıkdır, siyasette münafık bir çok parti var, milliyetçi olmayan ancak gözüken, Atatürkçü olmayan ancak gözüken, dindar olmayan ancak gözüken bu partiler düşman gibi  gözükseler bile iş ranta paraya dönüşünce soydaşlarımızda bile görülemeyen can ciğer kuzu sarması oluveriyorlar.
Bu düzene karşı çıkanlar ise ne yazık ki ihraç ediliyorlar.
Geçen seçim chp'e vermiştim oyumu, bu seçim boykot gibi bir oy kullanacağım

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Türk ırkçılığını savunan, Türk ırkının üstünlüğünü benimsemişlerin CHP ya da AKP gibi kürt sevdalısı ve kürtçü  yapıdaki bir partiye neden oy verirler anlamam. Laiklik ya da buna benzer olaylara girmeyelim.

Madem oy kullanacağız, bunu görev olarak edinmişiz, Kürt,Çerkez,Arap,Boşnak,Gürcü,Ermeni...severlerden uzak durmak gerekmez mi? Şimdi MHP nasıl diyeceksiniz. Evet burda da ne yazık ki üste saydığım etnik döküntü severler mevcuttur. Bunu da tartışabiliriz ancak CHP ya da AKP'nin yanında MHP kutsal toprak gibidir : ). Parti propagandası yapmıyorum, yapmayız da burda ancak etnik pislikleri programına dahi yazdıranlardan da uzak durmak gerek, sırf muhalefetlik olsun diye destek vermeyelim bence.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Gurbetçilerimizin seçimlere katılım oranı, en kalabalık olduğumuz Almanya'da %50'lere ulaşmıştır.
Oy kullanım merkezlerinin çoğaltılması ve ülkemizin gidişatı bunda önemli rol oynayan faktörlerdir.
Oy kullanım merkezlerinin az olduğu ve mesafelerin uzak olduğu ülkelerde ise oy kullanım oranı çok daha düşük olmuştur.
Toplamda 500 bine yakın oy artmıştır 1 Kasım Seçimleri için gurbetçilerin oy kullanma oranı.
Bunun olumlu bir yansıması olacaktır sonuca, zira AKP zihniyeti kendi seçmenlerine tanıdığı imkan ve kolaylıklar ile zaten yüksek katılım oranına sahipti.
Fazladan kullanılan oyların AKP aleyhine olarak sonuca yansıyacağını düşünmek doğru bir tahlil denilebilir.

Benim tahminim;
-AKP %36-38
-CHP %25-27
-MHP %17-19
-HDP %9-11

TTK

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir

7 Haziran'ın rövanşı diyebiliriz yapılacak olan bu seçim için.

Bence de, 1 Kasım seçimleri, 7 Haziranda umduğunu bulamayan ve sonucu içten içe yenilgi olarak gören Tayyib'in, başta kürt terörünü tetiklemek olmak üzere, bir takım yeni durumları devreye sokarak rövanş alma düşüncesinde olduğu bir seçimdir. Ancak bu taktik boş ve beyhude bir girişimden öteye geçmeyecek ve sonuçta, milleti aptal yerine koyan Tayyip, 7 Haziranı da arar bir sonuçla karşılaşarak hayal kırıklığına uğrayacaktır.
Önceden olduğu gibi bu seferde oyumu, diğerlerine göre Türklük vurgusunun biraz daha öne çıktığı, bizim düşüncelerimiz gibi gerçek anlamda Türkçü bir yapısı olmasa bile en azından bayrakla, devletle, cumhuriyetle ve Türklükle sorunu olmayan MHP'ye vereceğim.
Diler ve umut ederim ki 1 Kasım seçimleri Türk Milletinin üzerine karabasan gibi musallat olan Tayyip ve avenesinden kurtulduğumuz gün olur.  Diktatör özentisi Tayyip ve avenesi analarını da yanlarına alarak, gemiciklerine binip defolup gitsinler, nereye gideceklerse...
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimdışı İL TEGİN

• Türkçü-Turancı
Oyumu Mhp'den yana kullanacağım.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Oyumu MHP'den yana kullandım. Ama gelen seçim sonuçları hiç iç açıcı değil.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Arula

• Türkçü-Turancı
  • **
Türk ırkçılığını savunan, Türk ırkının üstünlüğünü benimsemişlerin CHP ya da AKP gibi kürt sevdalısı ve kürtçü  yapıdaki bir partiye neden oy verirler anlamam. Laiklik ya da buna benzer olaylara girmeyelim.

Madem oy kullanacağız, bunu görev olarak edinmişiz, Kürt,Çerkez,Arap,Boşnak,Gürcü,Ermeni...severlerden uzak durmak gerekmez mi? Şimdi MHP nasıl diyeceksiniz. Evet burda da ne yazık ki üste saydığım etnik döküntü severler mevcuttur. Bunu da tartışabiliriz ancak CHP ya da AKP'nin yanında MHP kutsal toprak gibidir : ). Parti propagandası yapmıyorum, yapmayız da burda ancak etnik pislikleri programına dahi yazdıranlardan da uzak durmak gerek, sırf muhalefetlik olsun diye destek vermeyelim bence.
Değerli kandaşım cevap için seçimi bekledim ama bu kadar kötü olacağını elbet düşünememiştim şu an ne yazacak dermanıö nede moralim var AKP'liler konvoy yapıyor şu an eve pusmuş durumdayım.
MHP'e hep stepnelikle suçladık haklıda çıktık tek MHP değil tabi senin söylediğin gibi CHP'de aynı zincirin parçası tartışmanın gereği var mı bilmiyorum ülkece geçmiş olsun hepimize.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Oyumu politikalarının bir gramını dahi doğru düzgün beğenmediğim ancak işin gerçeklik tarafından bakıldığında mecburen yıllardır MHP tabii ki de...

Arula, kardeşimiz de duysun . ) Başka bir başlıkta inş derin derin tartışırız.

Şimdi işin gerçeklerine bakarsak güneşin batıdan doğmayacağı belliydi zati. Haliyle Arula kardeşim üzülme bence. Ne olacaktı ki AKP bir anda düşecek miydi. Öyle bir dünya yok ne yazık ki şuan.

CHP bir Kürtçü partidir. Programından, davranışlarına kadar, üyelerinden başkanlarına kadar zaten ortada.

AKP bir Kürtçü parti değildir. AKP, Türk ve Türklük düşmanı kapitalist zihniyetli bir partidir.

Tabii ki bana göre..Bunu istediğin kadar uzatabiliriz. Ancak her türlü Türk Irkçısının yanından bile geçmemesi gereken kanalların aktığı dereler gibidir bunlar.

Politika dediğimiz şey aslında pazarda ekşimiz limon satmakla aynıdır. Nasıl cilâlarsan o kadar satışını artırırsın. Etiketini nasıl can canlı yaparsan o kdar satış patlaması olur. Zenci Obama'yı kim ne kadar biliyor ki beyaz üstünlüğünün olduğu bir yerde zencinin başkan olduğu görülsün. Biz de de aynı. İnsan doğası bu. Dandik bir ürünü kaliteliymiş gibi millete itelerler. Ara ara Taksim olayları gibi balık avlarlar. Balık olmamak gerek.

Gerçeklere tekrar dönersek, işimiz kısa vadeli değil zaten üzülmeyelim. Önemli olan bizden sonra gelen nesle gerekli bilgi ve becereleri aktarmak.

Şimdi dikkat edin HDP denilen GDO topluluğu yüzde 10'un altına indimi AKP patlıyor. Teknik olarak Kürt her türlü meclise giriyor. Gerçi Kürt Partisi etiketi ile mecliste olmaları daha da üzücü tabii ki.  Hakkımızda hayırlısı diyoruz sadece. Biz görevlerimizi yerine getirelim, etiket basacak gücümüz olsun hele bi.

TTK
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Savaşcı

• Türkçü-Turancı
  • **
Bana göre Bahçeli yine devrede. Bence bunlar iktidar partisi ile anlaştı.  Mhp'den bir çok milletvekilinin Akp'ye transfer olacağını düşünüyorum.
Tabanından çekindiği için açıklamayacak.   

Türkiye siyasetini belirleyen merkez Ankara değildir. Elin gavurunun çizdiği yolda, arabayı süren söförü seçmek için dört senede bir tiyatro yaşıyoruz. Gidilen yol aynı sadece şoförler değişiyor. Bu durumda oy vermemek en mantıklısıdır.
Hayat bir savaş alanıdır.