Gönderen Konu: 2015 Milletvekili Genel Seçimleri (7 Haziran - 1 Kasım)  (Okunma sayısı 27247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Genel seçim geldi çattı, 7 Haziran'a son birkaç gün kala, bu genel seçimlerin vatan millet ve devlet için daha uygun bir iktidara kavuşmanın başlangıcı olmasını temenni ediyorum.
Gurbetçi Türkler olarak oylarımızı sizden önce kullanabildik. Avrupa'dan Amerika'ya binlerce gurbetçi Türk, vatandaşlık hak ve görevi olan oy kullanma islemini yerine getirdi.
Almanya gibi Türk nüfusun milyonlar oldugu ülkede 7 gün boyunca oy kullanilabilirken, benim bulundugum Hollanda'da sehir sehir bölge bólge özel oy kullanma günleri belirlendi.

Kandaslar biz ailecek 7 oyumuzu da MHP'ye verdik.
Bulundugum her ortamda bu seçimlerde MHP veya CHP yönünde oy kullanilmasini telkin etmeye çalistim.
Içinde bulundugumuz sartlar altinda en özge yolun bu oldugunu düsünüyorum.
Türkçüler olarak geçmis seçimlerde de tek sesli olmayi basaramadigimiz kat'i bir gerçektir.

Ben dogru bildigimi yapar, dogru bildigimi de derim ve tüm kandaslarima öncelikle oylarini kullanmayi tavsiye ederim.
HDP'nin baraji geçme ihtimali var iken, AKP'nin yeniden iktidar olma ihtimali var iken oy kullanmayacagim parti mi varki diyen kandaslarima pesin pesin katilmadigimi bildirmek isterim.

Yeni seçmen olmus olan genç Bozkurtlara, AKP ve HDP'nin önünü kapatmak adina dahi olsa, oylarini baraji geçmesi garanti olan CHP veya MHP yönünde oy kullanmalarini tavsiye ederim.

CHP ve MHP'nin bizi temsil etmdigini söyleyecek olanlara da cevabim pesin pesin, evet temsil etmediklerini biz de biliyoruz, icinde bulundugumuz sartlarin geregini yapmak adina oylarinizi kullanin diye tavsiye ediyoruz diyebilirim.

TTK,
TTK

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 7 Haziran'daki seçimde oyumu MHP'den yana kullanacağım. MHP, dört dörtlük Milliyetçi ya da Türkçü olduğu için değil. Yalnızca  ak-pkklı soysuzlara artı oy kazandırmamak için...
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Türk insanın şu şartlar altında verebileceği tek parti MHP'dir. Öyle ya da böyle yapacak bir şey yok.

Eskiden laiklik şarlatanlığı adı altında Kürtsever CHP'nin tanıtımını yaparlardı. Bu tür hatalara düşmeyelim..
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı SercanErdoğan

• Yeni Üye
  • *
tek çare son kale MHP.
Tanrı Türkünü korusun ve yüceltsin.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Türk insanın şu şartlar altında verebileceği tek parti MHP'dir. Öyle ya da böyle yapacak bir şey yok.

Ben de aynı kanıdayım.
Armudun sapı, üzümün çöpü vs. diyerek milletin aklını bulandırmanın gereği yok.
Biz partici değiliz. MHP'yi Türkçü parti olarak gördüğümüz filan da yok.
AKP adlı bölücü, yıkıcı ve din istismarcısı taşerondan kurtulmanın bir yöntemi de sandık ise, oylarımızı MHP ye vererek, bu amacı gerçekleştirmek yönünde meydana gelmiş olan ortak iradeye katılacağız. Yapılan veya yapılacak olan İş bu kadar düz bir mantıktan ibaret.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Türkçüler olarak bizim için oylarımızı vereceğimiz partiler, içten gelen bir tercih değil, şartların zorunlu kıldığı stratejik bir davranıştır.
Tekrar tekrar yazıyoruz:
İçinde bulunduğumuz şartlar gereği MHP veya CHP ye oylarımızı verecek olmamız bir tercih değil, şartların bizi zorladığı stratejik bir davranıştır .
Türkçülerin bu davranışını sulandırıp, istismar etmek ve herhangi bir partinin lehine veya aleyhine olacak şekilde propagandaya dönüştürmek yakışıksız bir tutumdur.
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
Seçim sonuçları aşağı yukarı tahmin ettiğim ve beklediğim oranlarda çıktı. AKP'nin oy kaybetmekle birlikte en kötü oy oranı olarak % 40'ın altına düşmeyeceğini yakınlarımla istişare etmiştim. MHP ve hdp oylarını arttırdı.

CHP ise her zamanki gibi sahada varlık göstermek yerine Doğan Medyasının gazıyla kesin iktidarı almış gibi bir tavır sergiledi. Ayrıca fetullahçıların manipülasyonlarını da unutmamak gerekir. Seçimler twitterda twit atmakla değil, oylarla kazanılıyor.

Birilerinin akp'yi yıkacak asıl güç ilan ettiği Saadet-Bibip ikilisinin ederi de % 1,80 etti.

Seçimin kazananı ise hdp'dir. Hem akp'nin aldığı kürt oylarını geri aldı, hem de solcu-komünist-liberal vd. bazı marjinal grupların dağınık oylarını da kendinde toplamayı başardı.

ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
Kısacası durumun bana göre özeti;

Her dönemki seçim debdebesi ve tantanası, nihayet sona erdi. Partilerin oy oranları, milletvekili sayıları ve bazı vekillerin adları-soyadları haricinde; adına parlamento-meclis denen ahırda, değişen bir şey yok.

Bir sonraki panayırda gene görüşmek dileğiyle...

*Oyumu MHP'den yana kullandım.

Çevrimdışı Arula

• Türkçü-Turancı
  • **
Aylar öncesinden HDP'nin barajı ufak bir fark ile aşacağını biliyordum gerek sosyal gerek görsel araçlarda inanılmaz derecede pohpohlandı.
AKP ile kavgalı gibi gözükselerde daşınıklı dövüş içindeydiler; ben mi çok paronayak düşünüyorum bilmiyorum ama bu seçim sonuçlarının önceden planlandığını düşünüyorum.
Aynı zamanda http://i.imgur.com/dLRIGXf.jpg özellikle Güneydoğuda Devletin olmadığının bir gerçekliğidir bu resim bölgede üniversite diplomlarından, kpss sınavlarından tutunda seçimine kadar her şey sahtedir.
Oyumu CHP'e verdim.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
AKP'yi %42, Kırolarıda %11 diye hesaplamıştım. Kendi açımdan tutturdum. En azından MHP'nin oyu arttı biraz.

HDP denen GDO'lara da Aşırı Sol, Dinsiz Sol, Alevi-Bektaşi Dernekleri ile cematin sevgisini de unuttmamak gerek.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !