Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, şifrenizi ve aktif kalma süresini giriniz
Gelişmiş Arama  
Ulak Posta: soruhunturk [[@]] gmail [.]com

HT MAĞAZA

göktürkçe tişört Nakış İşlemelli Göktürkçe Tişört 34.90 TL göktürkçe tişört baskılı
Baskılı Göktürkçe Tişört 19.90 TL
kitap damgası türk
Kitap Damgası[mühür]
45.90 TL
34.90 TL
kitap damgası kayı
Kitap Damgası[mühür]
45.90 TL
34.90 TL
osmanlı arması
Osmanlı Arması [Saf Döküm]
472 TL
413 TL
metal biblo
Döküm Ürünler Biblolar
Kredi kartına 12 aya kadar taksit. | EFT/Havale | Kapıda Ödeme (+9.90)

Gönderen Konu: "TURAN DNA HARİTASI"  (Okunma sayısı 22955 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2007, 21:56:07 »

Bir de kızılderililerle akraba olduğumu yazmışlar. O nasıl oluyor.

Değerli Kandaşım,

Discovery Channel'de Genetik ile ilgili bir belgesel izlemiştim. Orada bir Kazak Türk'ü ve Navajo Kızılderilisinin gen haritası da benzer çıkmıştı. Bazı Kızıldeirli kabilelerinin(Atabaskan Kızılderili Ailesine mensup olanlar) Orta Asya'dan göç ettiği bilimsel olarak tespit edilmiştir. 

Saygılar,

TTK

sari_selim

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2007, 22:08:29 »

Galiba genetik araştırmalar bizim ne kadar iyi ve güçlü insanlar olduğumuzu gösterecek. Türkçü kardeşlerim genetik alanında başarılı kandaşlarımızı belirleyelim sınırsız destek verelim. Bilimi yalnız yabancılara bıraksaydık ve intelde çalışan japonlar ve filipinliler olmasaydı Türk düşmanları bizleri ermeni diye gösterebilirlerdi, sahtecilik yapabilirlerdi.

ATAKALP

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 14 Aralık 2007, 23:24:40 »

Esenlikler uruğdaşlarım benim..

Çok mutlu oldum böyle gerçekleri görünce.

Bir ispatta ben yapayım andalarım , üstelik Azerbaycan Türklerinin (Hazar Türklerini olduğunun ) azeri olmadıklarının , Türkmenistan Türkleri ile nasıl da gen yapımızın benzediğini , ermenilerle alakamız dahi olmadığını ispatlayan bir belgeç sunmak istiyorum.

Anlatımıma başlıyorum ;

Sevgili kandaşlarım...Yılarca Türk kökeni eritmeye çalışan zavallılar , onlarca haçlı seferleri düzenlemiş...Çin cumhuriyetin de Rus slavlarına karşı , hep Türk milletini yok etmeye çalışmış ,Türkmenleri katletmiş ,olmayan mezarlarına ağlamış, 80 yıl önce Türkleri asyaya sürelim diyen yobaz herifler, bugün Türkiye de Türk yok demeye başlamışlardır..

Türk gençleri iyi bakınız..

İvan nasidze,Tamara Sarkisian,Azer Kerimov,Mark stoneking tarafından tarafsız gözlemlere dayanan bir kaynakla genetiğimizi ele alacağız..

Lütfen resimi iyi inceleyen kandaşlarım , ermeni genleriyle alakamız olmadığını,Hazar Türkmenleri ve Türkmenistan halkı ile (sarı) benzeşmelere dikkat ediniz.

Yılarca ömrü savaşlar içerisinde geçmiş Türk budununun evlatlarını yıkamayacaklar, yıktırmayacağız..

Türkiye de Türk yok diyenlere kapak gibi cevap sayalım bu açıklamalı gerçekleri,andalarım bu verdiğim resimlerin dosyasını bir taşıma sitesine yükledim Lütfen aşağıda ki köprüye basıp indiriniz.

Ve anadolu Türkleri ile Türkmenistan Türkleri, Azerbaycan Türkleri, asimile olmaya yüz tutmuş Suriye Türkmenleri ile , İran da ki Alevi Türkmen kandaşlarımızla genetiğimizin nasıl benzediğini Oğuz un genetiğini asla bitiremeyeceklerini görünüz.

LÜTFEN TIKLATINIZ

Konunun devamında , bize karıştığımız bir başka halk olan ,Yunanlılar ile de uzaktan yakında alakamız olmadığını görünüz.

Peki biz kimiz?

Bizler has mı has Oğuz un torunlarıyız..

TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #13 : 14 Aralık 2007, 23:34:44 »

"Türkiye'de Türk yoktur, olsa bile çok azdır" diyenlere kendi yüzümüzü ya da âile atalarımızın yüzlerini/fotoğraflarını göstermemiz yeterlidir. Örneğin benim Balıkesir Dânişmendli Yörüğü olan anne tarafım benden 2-3 soy önce Türkmenistan Türkmenleri'nden farksızdı (isteyen olursa fotoğraf yollayabilirim). Kezâ Manavgat Yörüğü olan babaannem ve baba tarafımın çoğu da Türkmen Yeşili gözlere sâhiptirler.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

sari_selim

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2007, 23:37:05 »

en beğendiğim konulardan biri oldu. güzel konuya güzel katkılar var. Hepinizin elleri dert görmesin. Yapacağınız yeni katkıları bekliyorum.

TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2007, 23:41:54 »

Sayın Atakalp Kandaşım,

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler...

Bütün Türkçü Andalarımız ile birlikte bu gerçekleri Türk Düşmanları'nın suratlarına tokat gibi yapıştırmaya devam edeceğiz.

Bu tür belgeleri kanıtları bu başlıkta hep yayınlanacaktır.

TTK

ATAKALP

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 14 Aralık 2007, 23:53:29 »

Ben Türkmenistan Türkmenleri ile aynı kanı taşıdığımızdan eminim, içimizde ki farklılık özellikle verdiğim şekilde, kırmızı renkli kısımların , ülkemizde yaşayan Türk olmayan gruplar dahilinde görüyorum...

han019

• Yeni Üye
  • *
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #17 : 17 Aralık 2007, 22:08:57 »

bu gün adriyatik den japon denizine kadar bir güzergah çizip yola çıksak dil bakımından, gelenek bakımından hiç te yabancılık çekmeden menzile varırız. bu gen haritası fazla bilgim yok. Kimseyi yanlış bilgilendirmek istemem. ama bildiğim bir şey var;  ŞU ACUNDA NEREDE BİR TÜRK EVLADI VAR İSE AL BAYRAĞIM ORAYA DİKİLMELİDİR. TÜM ATALARA SELAM OLSUN

TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
« Yanıtla #18 : 17 Aralık 2007, 23:42:28 »

Sayın Han019

Huntürk Otağına hoş geldiniz.

TTK

İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Çevrimdışı Çevrimdışı
  • %100 Türk...
« Yanıtla #19 : 20 Aralık 2007, 21:43:04 »

"Türkiye'de Türk yoktur, olsa bile çok azdır" diyenlere kendi yüzümüzü ya da âile atalarımızın yüzlerini/fotoğraflarını göstermemiz yeterlidir. Örneğin benim Balıkesir Dânişmendli Yörüğü olan anne tarafım benden 2-3 soy önce Türkmenistan Türkmenleri'nden farksızdı (isteyen olursa fotoğraf yollayabilirim). Kezâ Manavgat Yörüğü olan babaannem ve baba tarafımın çoğu da Türkmen Yeşili gözlere sâhiptirler.

Soydaşım bana o fotoğrafları gönderebilir misin?
Türkiye Türklerindir...

Önemli!, Otağımız arşiv olarak yayındadır. Aktif olarak hizmet vermemektedir. Yazılan yazıların sorumluluğu yazı sahibine aittir.

HunTürk Türk Otağı açılış tarihi Mayıs 2005. Irkçılar Irkçı Gökbörü Türkçüler Türkçü Turancı.
Ulak bilgimiz soruhunturk { @ } gmail [.] com adresinden ulaşabilirsiniz. Yazılım: SMF olup tarafımızca modifikasyonlar yapılmıştır.
Ağımız özgür yazılım olan Mozilla Firefox tarayıcı özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Sorunsuz gezinim için Firefox'u tercih ediniz. Yüksek Çözünürlükte(+1024) en iyi performansı verecektir.

Bu sayfa 0.039 saniyede 26 sorgu ile oluşturulmuştur, son güncelleme 160117, GökAlp